فواید روغن آرگان : استفاده از زیبایی های شگفت انگیز روغن آرگان

فواید روغن آرگان : روغن آرگان یک مرطوب کننده طبیعی و ملایم است که دارای چندین مزیت سلامت عالی است. بومیان جنگل های آرگان در مراکش، روغن آرگان را به عنوان مکمل غذایی، درمان زخم، تسکین بثورات و به عنوان وسیله ای برای تغذیه پوست و مو استفاده کرده اند.

 

فواید روغن آرگان

 

فواید روغن آرگان :

۱٫ مرطوب کننده شب :

یک قطره روغن آرگان را به کف دست خود اضافه کنید و به صورت و گردن خود اعمال کنید. مزایای روغن آرگان شامل اثرات ضد پیری نیز می باشد.

 

 

۲٫ درمان آکنه :

روغن آرگان می تواند روغن های پوست را کاهش دهد و این روش خوبی برای مبارزه با آکنه است .

یک قطره روغن را در کف دست خود بریزید. سپس کمی از آن را به نقاط مشکل دار بکشید.  روغن درخت چای به ویژه برای مبارزه با آکنه مناسب است، همچنین دارای خواص آنتی اکسیدانی است و ضد باکتری، ضد ویروسی و ضد قارچی نیز هست.

 

فواید روغن آرگان .

 

۳٫ اصلاح علائم کشش :

اگر به دنبال جلوگیری از علائم کشش هستید ، روغن آرگان را امتحان کنید. روغن آرگان پوست را  با افزایش کشش آن بهبود می بخشد.

 

 

۴٫ مرطوب کننده تمام بدن :

شما می توانید روغن  آرگان را به عنوان یک مرطوب کننده ی کلی برای تمام بدن خود استفاده کنید. مخلوط کردن آن با یک روغن حامل مواد غذایی مانند روغن نارگیل، زیتون یک مرطوب کننده درمانی پر از مزایا است.

 

 

۵٫ لوازم آرایشی لب :

روغن آرگان برای لب های شما عالی است! ۱-۲ قطره را بر لب خود ماساژ دهید. این امر باعث نرم شدن لب ها میشود.

 

فواید روغن آرگان

 

۶٫ تقویت ناخن :

این روغن فوق العاده باعث تقویت ناخن هایتان میشود. هر بار یک قطره بر روی ناخن خود بمالید. این یک روش جلوگیری از هنجارهای بزرگ است.

 

عوارض جانبی نفت آرگان :

اگر آلرژی دارید، در هنگام مصرف روغن آرگان مراقب باشید. ابتدا روغن را در داخل بازوی خود یک ناحیه کوچک آزمایش کنید تا اطمینان حاصل کنید که قبل از استفاده از آن در بدن خود جای دیگری حساسیت ندارید.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : davidwolfe.com

ارسال شده در تاریخ 29 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع طب سنتی , گیاهان دارویی | 700 بازدید

فواید روغن آرگان : استفاده از زیبایی های شگفت انگیز روغن آرگان
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است