علائمی که نشان خطر در بارداری است ؛ زنان باردار مراقب باشید

زنان در دوران بارداری باید از برخی علائم خطر احتمالی حاملگی مطلع باشند. و زمانی که با این نشانه ها برخورد کردند آن را نادیده نگیرند ، زیرا می توانند منجر به از دست رفتن بارداری و همچنین بروز خطر در مادر نیز شوند . برخی از این علائم که در اینجا ذکر شده اند نشانه خطر می باشند .اگر با آنها مواجه شدید، به بیمارستان مراجعه کرده یا با یک متخصص تماس بگیرید تا بتوانید راه حل های ممکن را پیدا و انجام دهید.

علائمی که نشان خطر در بارداری است ؛ زنان باردار مراقب باشید

خونریزی

خونریزی یکی از علائم خطر در بارداری است . زمانی که متوجه خروج جریان خون از واژن خود در دوران بارداری شدید، ممکن است نشانه سقط جنین (از دست دادن نوزاد) باشد. و ممکن است هیچ خطری شما و جنین تان را تهدید نکند . اما حتما باید بررسی شود.
در ابتدا چه کاری می توانید انجام دهید؟ با پزشک خود تماس بگیرید و یا به بیمارستان مراجعه کنید.
چه کاری نباید انجام دهید ؟ هرگز سعی نکنید که در داخل واژن خود چیزی قرار دهید که جریان خون را متوقف کند.

کم خونی شدید

یکی دیگر از خطر های قابل توجه در دوران بارداری، زمانی است که شما به عنوان یک زن باردار از وضعیت شدید کم خونی رنج می برید. این زمانی است که یک زن باردار بسیار ضعیف، خسته و رنگ پوست آن تغییر کرده است. اگر در این زمان درمانی صورت نگیرد ممکن است منجر به از دست دادن وزن نوزاد در هنگام تولد شود. حتما وضعیت خود را با پزشکتان در میان بگذارید تا بتوان آن را قبل از اینکه به شرایط جدی تر منجر شود، درمان کند.

تورم در اندام ها

تورم پا، دست و صورت با سردرد، سرگیجه و گاهی اوقات تاری دید نشانه هایی از علایم خطر در بارداری است. در طول بارداری، تورم هر قسمت از بدن، نشانه ای از توکسمی یا حاملگی سمی است. افزایش ناگهانی وزن، فشار خون بالا و پروتئین بیش از حد در ادرار، نشانه های دیگر است.

چگونه می توانید این علائم حاملگی را تشخیص دهید؟

بعضی از آنها را خودتان متوجه میشوید اما اکثر آنها با انجام آزمایشات مشخص می شوند. بنابراین در زن باردار وقتی تغییرات کمی در بدن و سلامت او دیده می شود، بسیار مهم است و شما را برای مقابله با اتفاق احتمالی که ممکن است بیافتد آماده میکند. برای جلوگیری از این خطرات فوق الذکر، در طول بارداری حداقل دو بار در ماه ویزیت شوید . چون برای آگاهی از وضعیت شما در بارداری مهم است .

 

بیشتر بخوانید :

مراقبت های بارداری ؛ احتیاط های ایمنی برای زنان باردار

ارسال شده در تاریخ 24 آوریل 2018 توسط نسرین ولی خانی با موضوع بارداری | 1,400 بازدید

علائمی که نشان خطر در بارداری است ؛ زنان باردار مراقب باشید
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است