عفونت واژن / چگونه می توان خطر عفونت واژن را کاهش داد ؟

ترشحات غیر طبیعی واژن همراه با سوزش یا خارش یا هر دو است و ممکن است بوی قوی داشته باشد. این نوع ترشحات  نشانه عفونت واژن است و نباید نادیده گرفته شود .

گاهی اوقات عفونت واژن می تواند ناشی از رشد بیش از اندازه باکتری های  طبیعی واژن باشد. که می تواند باعث خارش و ترشح شود. عفونت های درمان نشده، می تواند باعث بیماری جدی و حتی مرگ شود. خوشبختانه اکثر STD ها را می توان به طور موثر با یک دوره از آنتی بیوتیک ها درمان کرد.

 

عفونت واژن .

چگونه می توان خطر عفونت واژن را کاهش داد ؟

رعایت این نکات ساده خطر ابتلا به عفونت واژن را به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

 

۱٫همیشه شورت های نخی و پنبه ای بپوشید. پنبه به ناحیه تناسلی شما اجازه می دهد تا نفس بکشد .فقط در طول روز شورت بپوشد، و نه در شب هنگام خواب.

۲٫ از دوش واژن استفاده نکنید .

۳٫ هرگز از روغن برای شستشو واژن استفاده نکنید . زیرا می تواند زمینه ای برای رشد باکتری ها را ایجاد کند.

۴٫ اگر برای عفونت واژن دارو استفاده می کنید. مصرف همه دارو ها را تا پایان درمان ادامه دهید.

۵٫ در طول درمان برای عفونت واژن رابطه جنسی نداشته باشید .

۶٫ از تماس واژن با محصولاتی که می توانند باعث تحریک واژن شوند، از جمله محصولات بهداشتی زنانه، صابون های عطر و یا دئودورانت، پودر، لوسیون و حمام حباب اجتناب کنید.

۷٫ از پوشیدن لباس های تنگ مانند لباس های حمام، لباس های ورزشی، یا جوراب شلواری، برای مدت زمان طولانی  اجتناب کنید.

۸٫ عفونت واژن باعث خارش شدید می شود – خارش نکنید!  فقط باعث بدتر شدن وضعیت می شود.

۹٫ همیشه در طول مقاربت جنسی از کاندوم استفاده کنید، مگر اینکه در یک رابطه تک انحصاری طولانی مدت باشید.

۱۰٫ همیشه بعد از ادرار کردن و یا داشتن حرکت روده ای از جلو به عقب بشوید. پاک کردن نامناسب به راحتی باکتری ها را در واژن گسترش می دهد و ممکن است باعث تخریب واژن و عفونت شود.

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

عفونت التهابی لگن ، علل ، علایم و درمان بیماری التهابی

عفونت قارچی واژن

ارسال شده در تاریخ 20 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , زنان و زایمان , مسائل جنسی | 780 بازدید

عفونت واژن / چگونه می توان خطر عفونت واژن را کاهش داد ؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است