عرق کردن کف دست چه راه حل‌هایی دارد؟دلیل آن چیست؟

عرق کردن کف دست 

عرق کردن  کف دست ها یک مشکل هورمونی است، البته اگر غیر قابل کنترل باشد. این وضعیت پزشکی مشکلی است که باعث کاهش اعتماد به نفس و احساس خجالت زده بودن فرد می شود.

مشکل عرق کردن و لغزنده بودن کف دست ها می تواند بر زندگی اجتماعی، تحصیلات و حرفه ای فرد تاثیر گذار باشد. اگر شما فردی هستید که از این مشکل رنج می برید حتما لحظاتی که عرق از دست شما چکه می کند را تجربه کرده اید.

عامل اصلی عرق کردن کف دست استرس و نگرانی است. هنگام ملاقات با افراد جدید یا موقع انجام یک مصاحبه ی شغلی ممکن است لحظاتی را تجربه کرده باشید که احساس بی دست و پایی می کنید و احساس می کنید که دست هایتان خیس عرق شده اند. در شرایط عادی شما به اندازه ی کافی دست های خود را پاک می کنید. اما اگر از افرادی هستید که از مشکل هایپرهیدروزیس رنج می برید، دست های شما در چند ثانیه ی کوتاه خیس از عرق خواهند شد. این مسئله معمولا مشکلاتی به همراه دارد. در چنین شرایطی آرام بودن و خونسرد بودن تقریبا غیر ممکن است.

چرا دست هایی که بیش از حد عرق می کنند خیلی سرد هستند؟

جواب این است که برخلاف تصور مردم عرق کردن ناشی از جریان خون ضعیف در اندام نیست. دست های سرد به طور مستقیم با تعریق بیش از حد مرتبط است. مایعات (مثل عرق دست) ۲۰ برابر سریع تر گرما را از بدن خارج می کنند . هنگامی که دست شما مدام عرق می کند و شما آن را خشک می کنید ۲۰ برابر بیشتر از سایر افراد دست شما خنک می شود. این موضوع در فصل سرما بویژه باعث یخ کردگی و احساس خستگی در دست های شما می شود.

درمان عرق کردن کف دست

برای رهایی از این مشکل درمان هایی وجود دارند که شما می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

اولین راه استفاده از دارو های ضد عرق است. برای استفاده از این داروها که موضعی هستند چند نکته باید رعایت شود:

شب ها قبل از خواب دست های خود را ضد عفونی کنید.

بر روی پوست کاملا خشک استفاده کنید.

هنگامی که محلول استفاده کرده اید، هرگز دست های خود را روی همدیگر قرار ندهید. انجام این کار باعث تحریک شدن پوست می شود.

اگر داروهای ضد عرق در مورد شما جواب نمی دهد راه حل بعدی استفاده از آینتوفروسیس است. ثابت شده است که استفاده از این دستگاه میزان موفقیت چشمگیری ( تا ۸۱% کاهش در تعریق) در افراد داشته است. این دستگاه یک دستگاه پزشکی است که در مطب یا خانه استفاده می شود. در این دستگاه از آب برای هدایت جریان الکتریکی خفیف از طریق سطح پوست استفاده می شود. ذرات معدنی آب و جریان الکتریکی در لایه ی بیرونی پوست خروجی عرق را مسدود می کنند که باعث می شود تعریق کف دست به طرز چشمگیری کاهش یابد.

یکی دیگز از گزینه های درمان برای کف دست ها بوتاکس است. در این روش بوتاکس به کف دست تزریق می شود و تعریق را به طرز چشم گیری کاهش می دهد. اثرات این روش تا ۶ ماه است ، اما تزریق آن دردناک است. پزشکان مجرب برای کمک به تزریق راحت تر از تکنیک یخ یا ارتعاش استفاده می کنند.

استفاده از بوتاکس برای درمان پرکاری هورمونی موثر است. فقط برای این کار بهتر است به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه شود.

منبع:

electroantiperspirant

sweathelp

ارسال شده در تاریخ 10 فوریه 2018 توسط ریحانه هاشمی با موضوع درمان , دسته‌بندی نشده | 2,590 بازدید

عرق کردن کف دست چه راه حل‌هایی دارد؟دلیل آن چیست؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است