زگیل تناسلی ، از تشخیص تا درمان زگیل تناسلی را بخوانید

زگیل تناسلی شایع ترین بیماری مقاربتی ویروسی در امریکا و یکی از مسری ترین عفونت های تناسلی است. که در اثر ویروس پاپیلومای انسانی hpv به وجود می اید. بزرگترین عامل خطر برا یکسب عفونت hpv تناسلی، رفتار جنسی بیمار است.

با افزایش شرکای جنسی ، احتمال آلودگی با hpv بیشتر است. از عوامل خطر زای دیگر ، سرکوب ایمنی می باشد. زگیل های تناسلی به شدت مسری هستند. از طریق جنسی سرایت می کنند. دوره کمون ان ها ۳ هفته الی ۸ ماه و به طور متوسط ۳ ماه است. انتقال از طریق ضایعات پوستی سایر نقاط به ناحیه ژنیتال هم امکان پذیر است. عفونت زایی زگیل ها تحت تاثیر تعداد و مدت زمان وجود ضایعات است. آن دسته از زگیل های تناسلی که از مدت ها قبل وجود دارند. قدرت عفونت زایی کمتری خواهند داشت.

 

 

زگیل تناسلی چیست

 

علایم زگیل تناسلی :

 • زگیل های تناسلی رشد اگزوفیتیک دارند.
 • ضایعاتی برامده با سطحی ناصاف و شیار دار، صورتی مایل به سفید و برگ مانند هستند.
 • این ضایعات سطحی بوده ممکن است منفرد باشند. یا به صورت خوشه ای و متعدد دیده شوند.یا ممکن است به هم پیوسته و به صورت توده های بزرگ گل کلمی درآیند.
 • ضایعات دردناک نیستند. ولی ممکن است خارش دار باشند.

 

تشخیص :

 • مشاهده بالینی ضایعات و تشخیص از روی ظاهر ماکروسکوپی داده می شود.
 • با توجه به اینکه اگر زگیل ها در نزدیکی منافذ باشند. احتمال گرفتاری داخل کانال بالاست. بنابراین تمام بیماران مبتلا به زگیل های ولو، باید با اسپکولوم معاینه شوند.
 • تمام بیماران مبتلا به زگیل های اطراف مقعد باید تحت معاینه رکتال و یا آندوسکوپی قرار گیرند.
 • انجام تست پاپ اسمیر
 • بررسی HPV(ویروس پاپیلومای انسانی) از طریق آزمایش

 

درمان زگیل تناسلی:

هدف از درمان برداشتن زگیل ها است. ریشه کن کردن عفونت ویروسی ممکن نیست. زگیل ها به طور رایج توسط عوامل سیتوتوکسیک موضعی یا درمان جراحی معالجه می گردند.

از جمله :

 • پودوفیلین ۱۰_۲۵ درصد در بنزوئین
 • اسیدتری کلرواستیک و اسید بی کلرواستیک
 • فلوئوراوراسیل موضعی
 • کرایوکوتر
 • الکتروکوتر
 • لیزر
 • جراحی
 • اینترفرون
 • ایمی کیمود

 

 

 

 

ارسال شده در تاریخ 8 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع داروها , درمان , زنان و زایمان , سلامتی , مسائل جنسی | 1,126 بازدید

زگیل تناسلی ، از تشخیص تا درمان زگیل تناسلی را بخوانید
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است