زگیل | آشنایی با انواع زگیل و ارائه ی درمان های خانگی برای رفع آن

زگیل ضایعه پوستی موضعی میباشد که به وسیله ی ویروسی از خانواده ی papillomavirusانسانی(HPV) به وجود می آید. زگیلها بیشتر اوقات فقط در یک قسمت از بدن به وجود می آیند(مانند دست یا پا) و با گذشت زمان تکثیر پیدا نمیکنند.

زگیل .

اشکال زگیل:

✔️زگیلهای گنبدی که در قسمت پشتِ انگشت های پا و زانو به وجود می آید.
✔️زگیلهای کف پایی که در انتهای پا و کف پا به وجود می آیند.
✔️زگیلهای صاف که در صورت , پاها و سایر اعضای بدن به وجود می آیند.
✔️زگیلهای زیر ناخنی
✔️زگیلهای نخی که بیشتر بر روی صورت به وجود می آیند.

در این مطلب قصد داریم شما را با درمان های خانگی آشنا سازیم که سبب از بین رفتن زگیل میشوند پس با ما همراه باشید:

۱/ پوست موز:

آنزیم هایی که در پوست موز وجود دارند , باعث جوان سازی پوست اطراف آن میشود.
برای این کار کافیست ,چند دقیقه , پوست موز را روی زگیل بمالید. این کار را هر روز تکرار کنید تا به نتیجه برسید.

۲/ روغن نارگیل:

روغن نارگیل دارای اسیدهای چرب میباشد و در صورت استفاده ی مستمر باعث از بین رفتن زگیل میشود.
برای استفاده کردن از این روش کافی است , روغن نارگیل بِکر را کمی حرارت دهید و روی محل مورد نظر ماساژ دهید تا کاملا جذب پوست شود.
دقت داشته باشید بعد از ماساژ دادنِ روغن نارگیل , پوستتان را نشوئید. این کار را روزی دو تا سه بار انجام دهید تا به نتیجه برسید.

۳/ جوش شیرین:

جوش شیرین عامل سوزاننده ای میباشد که میتواند زگیلها را رفع کند. ۳تا۴ قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یک کاسه ی کوچک آب حل کنید و دست یا پایی که زگیل دارد را به مدت ۳۰دقیقه درون این محلول قرار دهید. بعد از اینکه دست یا پایتان را از محلول خارج کردید , تمیز یا خشک نکنید و بگذارید به صورت طبیعی خشک شود.

 

۴/ زردچوبه:

پودر زردچوبه و آب را مخلوط کنید و خمیری که به دست آمده را روی محل بمالید و بعد از ۳۰دقیقه با آب بشویید. سپس تکه ای لیمو را به آرامی روی پوست اطرافش بمالید تا رنگ زرد زردچوبه رفع شود. از این روش دو بار در روز استفاده کنید.

۵/ روغن آویشن:

به مدت ۱۰تا ۱۵دقیقه زگیل را درون آب گرم قرار دهید و اطراف آن  را خشک کنید , سپس به ترتیب یک قطره روغن آویشن و یک قطره روغن زیتون یا روغن نارگیل روی آن بمالید و بگذارید به صورت طبیعی خشک شود.

 

۶/ شیره ی درخت انجیر:

یکی از درمان های سنتی برای رفع زگیل استفاده از شیره ی درخت انجیر میباشد .
شیره ی درخت انجیر را روی آن بمالید و بعد از اینکه خشک شد , اجازه دهید این شیره همچنان روی زگیل باقی بماند.
این روش را دو بار در روز تکرار کنیدتا به نتیجه برسید.

زگیل .

۷/ لیمو:

آب یک عدد لیموی تازه را روی زگیل و نواحی اطراف زگیل بمالید , سپس مقداری پیاز خردشده روی زگیل قرار دهید تا اثر بخشی آب لیمو را افزایش دهد و بعد از نیم ساعت با آب این ناحیه را بشوئید. و روزی یکبار از این روش استفاده کنید تا به نتیجه برسید.

۸/ آلوئه ورا:

آب آلوئه ورا را بگیرید و روی زگیل بمالید و سپس با یک بانداژ این ناحیه را بپوشانید. و روزی یکبار این روش را تکرار کنید.

 

۹/نوار چسب برزنتی:

اگر زگیلتان را با نوار چسب برزنتی خاکستری یا نقره ای بپوشانید , مانع رسیدن اکسیژن به آن میشوید در نتیجه  با سرعت بیشتری رفع میشود. دقت داشته باشید از نوار چسب روشن استفاده نکنید زیرا در این صورت تأثیری بر زگیل نمی گذارد.

برای استفاده از نوار چسب برزنتی خاکستری , ابتدا زگیلتان را حداقل به مدت ۶روز بپوشانید و سپس نوار چسب را بردارید و زگیل را در آب قرار دهید و با سنگ پا آن را بتراشید تا به تدریج از بین برود.

این روش را آنقدر تکرار کنید تا زگیل به طور کامل از بین برود.

ارسال شده در تاریخ 11 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , درمان , طب سنتی | 948 بازدید

زگیل | آشنایی با انواع زگیل و ارائه ی درمان های خانگی برای رفع آن
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است