زنبور گزیدگی /زنبور گزیدگی را با درمان های فوری و خانگی آرام کنید.

اغلب ما ممکن است در طول زندگی یک یا چند بار دچار زنبور گزیدگی شده باشیم که متاسفانه علاوه بر دردی غیر قابل تحمل، اثرات بدی از جمله ورم و قرمزی نیز بر روی پوست دارد. از این رو آشنایی با روش های درمان زنبور گزیدگی در منزل می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد.

زنبور گزیدگی .

نیش زنبور (زنبور گزیدگی) :

زنبور بر دو نوع می باشد:

زنبور سیاه و زنبور زرد.نیش زنبور سیاه قوی تر از نیش زنبور زرد می باشد.

علایم:

معمولا ورم موضعی، گرم،سرخ،خارش و درد و اگر دیده شد که نیش زنبور کودک را به تنگی نفس انداخت، باید فورا او را به پزشک نشان داد.

درمان:

گذاشتن پارچه آغشته به سولفات منیزی غلیظ زهر را بیرون می کشد و ورم را بر طرف می کند.

 

زنبور گزیدگی

سیر:

 • سیر را بکوبید و به صورت ضماد روی محل گزیدگی قرار دهید.

آب لیمو:

 • خوردن یک لیوان آب لیمو در بی اثر کردن سم بسیار مفید است.

سرکه:

 • شستشوی محل گزیدگی با سرکه و آمونیاک بسیار مفید است .

سوسنبر:

 • خوردن سوسنبر با عسل ضد سم است و مالیدن برگ سوسنبر به محل نیش زدگی موثر می باشد.

برگ بید:

 • خوردن آب برگ بید برای زنبور زدگی و عقرب زدگی مفید است.

غازیانی:

 • برگ های تازه غازیانی را بکوبید و بر محل نیش زدگی قرار دهید.

عرق بادرنجبویه:

 • برای شستشوی محل گزیدگی زنبور بسیار مفید است.

گردو:

 • برگ درخت گردو را به محل نیش زدگی بمالید، اثر قوی آن را خواهید دید.

جعفری:

 • برگ های جعفری را له کنید و به شکل ضماد روی محل نیش زدگی قرار دهید، زخم را شفا می دهد و از تولید ورم آن جلوگیری می‌کند.

اسفناج:

 • اسفناج پخته را به صورت ضماد بر روی محل نیش زدگی قرار دهید.

بوته گوجه‌فرنگی:

 • برای دفع زنبور در باغچه و باغ بوته گوجه‌فرنگی بکارید،زیرا زنبور از بوی برگ های آن فرار می کند.

پیاز:

 • ضماد پیاز خام رنده شده بر محل گزیدگی زنبور بسیار موثر است.

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

آلرژی شدید / تشخیص و درمان آلرژی شدید را در اینجا بخوانید.

گزش حشرات / اقدامات لازم در مقابله با حساسیت به گزش حشرات

دفع حشرات / گیاهانی که باعث دفع حشرات می شوند.

 

 

 

ارسال شده در تاریخ 24 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , طب سنتی , گیاهان دارویی | 1,010 بازدید

زنبور گزیدگی /زنبور گزیدگی را با درمان های فوری و خانگی آرام کنید.
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است