زمان مصرف مواد غذایی / زمان طلایی خوردن هر غذا را بدانید.

همانطور که همه ما می دانیم، داشتن یک رژیم متعادل برای بدن سالم بسیار حیاتی است و خوردن غذای سالم با مواد مغذی ضروری بدن ما را تغذیه می کند. اما آیا میدانید زمان مصرف مواد غذایی بسیار مهم است. مصرف مواد غذایی در زمان اشتباه باعث آسیب به بدن می شود.  بنابراین، بسیار مهم است که چه زمانی را برای مصرف مواد غذایی انتخاب کنید. و بدانید برای حفظ سلامتی مطلوب، چه چیزی بخوریم.

برای دانستن مطالب بیشتر در مورد بهترین  برای زمان مصرف مواد غذایی مطلب زیر را بخوانید.

 

زمان مصرف مواد غذایی .

بهترین زمان مصرف مواد غذایی :

۱٫ برنج :

متخصصان تغذیه همیشه پیشنهاد می کنند که از خوردن برنج در شب هنگام بخاطر داشتن نشاسته زیاد اجتناب کنید. اگر برنج را در شب بخورید، ممکن است احساس نفخ  داشته باشید.

همچنین گفته شده است که خوردن برنج در شب باعث افزایش وزن می شود، زیرا طول می کشد تا هضم شود.بهترین زمان برای خوردن برنج در طول روز است. زیرا میزان متابولیسم بدن ما در طول روز بالاتر است.

 

۲٫ شیر :

شیر حاوی پروتئین و سایر مواد مغذی است. بنابراین یک نوشیدنی سالم است. با این حال، کارشناسان ادعا می کنند که نوشیدن آن در طول روز می تواند به شما احساس آرامش بدهد، زیرا مدت زیادی طول می کشد تا هضم شود.

بهترین زمان برای نوشیدن شیر در شب است زیرا بدن شما را شل میکند و مواد مغذی به طور مؤثر جذب می شود.

 

۳٫ پنیر :

خوردن پنیر در شب باعث تولید گرما در بدن می شود و می تواند باعث اسیدیته و سایر اختلالات گوارشی شود. همچنین می تواند باعث ایجاد سرفه و سرما شود.

خوردن پنیر در طول روز برای سلامتی مفید است زیرا باعث تسکین روند هضم و کمک به بهبود سلامت روده می شود.

 

۴٫ چای سبز :

همه ما چای سبز را دوست داریم چون دارای مزایای فراوانی است، اما شما می توانید این مزایا را فقط در صورتی که در زمان مناسب نوشیدید دریافت کنید. خوردن آن در اوایل صبح می تواند به دلیل محتوای کافئین آن باعث اسیدی شدن و کم آبی بدن شود.

هر زمانی از روز به جز صبح زود می توانید چای سبز بخورید.

 

۵٫ سیب :

سیب غنی از اسید آلی است. که باعث افزایش سطح اسیدیته در معده می شود. بنابراین، خوردن آن در شب باعث ایجاد ریفلاکس اسید می شود.

از آنجایی که سیب یک منبع عالی پکتین است، یعنی فیبرهایی که در خنثی کردن عملکرد روده و حذف مواد سرطان زا از بدن کمک می کند. بهتر است در طول روز سیب مصرف کنید.

 

۶٫ موز :

خوردن موز در شب می تواند باعث ایجاد سرفه و سرماخوردگی شود. بنابراین، از خوردن آن در شب و با معده خالی اجتناب کنید زیرا ممکن است باعث اختلالات معده نیز شود.

موز غنی از فیبر  است.خوردن آن در طول روز می تواند باعث حفظ سطح انرژی در طول روز شود.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

کبد | چه غذاهایی سازگار یا زیان آور برای کبد میباشند؟

تاثیر غذاها بر سلامتی / رابطه ی بین انواع خوراکی و سلامتی

ارسال شده در تاریخ 17 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تغذیه , سلامتی , ویتامین ها | 833 بازدید

زمان مصرف مواد غذایی / زمان طلایی خوردن هر غذا را بدانید.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است