زخم معده خود را با روش های خانگی درمان کنید

هر باری  که شما دچار زخم معده میشوید، به جای اینکه یک درمان سرشار از آنتی اسیدها  و آنتی بیوتیک هارا پشت سر بگذارید میتوانید روش های سالمتر دیگری را که برای درمان مشکل شما وجود دارد، امتحان کنید. در اینجا سه روش برای درمان زخم معده به طور طبیعی را برای شما آورده ایم .

۱٫ موز

موز با افزایش ترویج سلولی در معده، می تواند زخم معده را بهبود بخشد.

بله، موز فروتن و خوشمزه برای نجات شما آمده است! تحقیقات نشان می دهد که خوردن موز، رسیده یا نابالغ، می تواند از معده در برابر زخم معده محافظت کند. اول، موز باعث تقویت مقاومت مخاطی معده به اولسرفن ها از طریق یک فلاونوئید طبیعی به نام لوکوسیانیدین می شود . دوم، زخم ها را با القای ترویج سلولی، بهبود میدهد. توصیه من این است از خوردن یک موز در روز شروع کنید و به تدریج تعداد ان را زیاد کنید .تا حدود ۱۲ ساعت بعد خوردن موز درد معده شما تسکین می یابد. یا میتوانید موز را پودر کنید سپس آن را به یک لیوان آب اضافه کنید وچند بار در روزبنوشید.

 

۲٫ کپسی سایین

کپسی سایین  موجود در فلفل می تواند به راحتی باعث رفع ناراحتی و درمان زخم معده شود.

کپسس سایین تخلیه مخاطی معده را آرام می کند و باعث قلیایی  شدن محیط معده می شود که می تواند به شدت ناراحتی و درد شما را کاهش دهد و حتی زخم معده را نیز درمان کند.

یک مطالعه منتشر شده در مجله FEMS نشان میدهد که مصرف کپسی سایین (از طریق فلفل به میزان کم) رشد هلیکوباکتر را مهار می کند ، که شایع ترین علت زخم معده است. مطالعه دیگری که در مجله گاسترواندرولوژی منتشر شد، نشان داد که استفاده از کپسی سایین منجر به “محافظت از مخاط معده در برابر عوامل اولسراتیوژن” میشود.

 

۳٫کلم

تحقیقات نشان داده اند که بیماران مبتلا به زخم معده با مصرف آب کلم سریع تربهبود می یابند.

چه کسی تصور می کرد که کلم ساده یکی از بزرگترین دفاع های طبیعت در برابر زخم های گوارشی است؟ با توجه به محتوای بالای اسید لاکتیک آن، کلم باعث تولید اسید آمینه می شود که موجب بهبود جریان خون شفاف به معده می شود. این کار نه تنها باعث بهبودی سریعتر زخم معده می شود، بلکه باعث افزایش نفوذپذیری پوشش های مخاطی و همچنین کاهش خطر ابتلا به زخم های آینده می شود.

مطالعه انجام شده در سال ۱۹۴۹ اثر آب کلم را در بیماران مبتلا به زخم معده مورد بررسی قرارداد. آنها دریافتند که بیماران مبتلا به زخم معده با مصرف  آب کلم شور سریعتر از افرادی که تحت درمان استاندارد زخم معده بودند بهبود یافتند. و در حالی که درمان استاندارد زخم معده احتمالا به طور قابل توجهی بهبود یافته است، اما این هنوز یک نتیجه قابل توجه است.

یک تحقیق در سال ۲۰۱۱ تحقیقات قبلی را تایید کرده و نتیجه گرفته است که کلم “فعالیت های ضد گلوتروژنیک خوب را نشان می دهد که  خواص این گیاه را در مدیریت اختلالات معده توجیه می کند”.

نیمی از کلم را تکه تکه کنید و آن را با کمی اب در مخلوط کن بریزید و خوب هم بزنید تا آب آن گرفته شود . قبل از هر وعده غذایی یک لیوان آب تازه کلم را بنوشید.

 

بیشتر بخوانید :

علت های اصلی معده درد و راه های درمان قطعی این عارضه

ارسال شده در تاریخ 23 آوریل 2018 توسط نسرین ولی خانی با موضوع درمان | 1,126 بازدید

زخم معده خود را با روش های خانگی درمان کنید
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است