رژیم موز و شیر / مزیتهای شگفت انگیز رژیم غذایی موز و شیر

برای لاغری سریع رژیم موز و شیر  را امتحان کنید.این یک روش موثر برای کاهش وزن است که ۳ تا ۴ روز شما را به نتایج باور نکردنی میرساند. به یاد داشته باشید، این یک رژیم غذایی است و نباید بیش از ۴ روز آن را دنبال کنید.

 

رژیم موز و شیر

 

چگونه رژیم موز و شیر باعث کاهش وزن می شود ؟

رژیم موز و شیر کم کالری و بسیار مغذی است . شما ۲-۳ موز و ۲-۳ فنجان شیر را ۳ بار در روز مصرف خواهید کرد. هر موز حاوی حدود ۱۰۰ کالری است و یک فنجان شیر پرچرب حاوی بیش از ۸۰ کالری ایست. از این رو، مصرف یک وعده غذایی از این رژیم نمی تواند بیش از ۱۰۰۰ کالری در روز داشته باشد.

ما بر روی شیر پر چربی تأکید می کنیم زیرا تحقیقات ثابت کرده است که شیر پر چربی است که باعث کاهش وزن می شود و نه نسخه کم چربی آن. شما می توانید موز و شیر را باهم مخلوط کرده یا به صورت جداگانه میل کنبد .

علاوه بر این، همراه با رژیم موز و شیر ، شما چند غذای غنی از پروتئین و غنی از فیبر مصرف می کنید که به شما کمک می کند بدون اینکه احساس گرسنگی  کنید سریعا وزن از دست بدهید.

 

 بخشی از مزایای موز :

موز، همانطور که همه ما می دانیم، میوه ای بسیار مغذی می باشد که غنی از ویتامین ها، فیبر و مواد معدنی است، به ویژه پتاسیم (حدود ۴۲۲ میلی گرم در یک موز) که برای عملکرد طبیعی بدن حیاتی است .

موز همچنین شامل فیبر (حدود ۳ گرم در یک موز) است که به بدن کمک می کند تا از سموم انباشته شده خلاص شود .

 

رژیم موز و شیر

 

بخشی از مزایای شیر :

شیر یک عنصر اصلی از رژیم غذایی روزانه ما است. که غنی از کلسیم و پروتئین است که باعث تقویت استخوان ها و عضلات می شود.

به غیر از حفظ قدرت استخوانی، کلسیم نیز به متعادل سازی هورمون پاراتیروئید و تنظیم عملکرد پروتئین کمک می کند.

شیر پر چربی باعث کاهش چاقی مرکزی می شود .

شیر نیز به کاهش فشار خون کمک می کند، تولید انسولین را تنظیم می کند .

رژیم موز و شیر

 

مزایای ترکیبی موز و شیر :

مصرف ترکیب موز و شیر بدن را با دوزهای زیاد پروتئین، ویتامین ها، فیبر غذایی و مواد معدنی تامین می کند.

مواد مغذی دریافت شده از این رژیم غذایی  برای تامین انرژی بدن در مدت ۳ تا ۴ روز کافی است. بنابراین، واضح است که پیگیری رژیم غذایی موز و شیر برای ۳-۴ روز به شما صدمه نمی زند، به شرطی که یک رژیم غذایی مناسب را دنبال کنید.

 

رژیم موز و شیر

 

برخی از موارد احتیاط :

رژیم غذایی موز و شیر را هر کسی که بخواهد در شرایط اضطراری وزن کم کند میتواند دنبال کند.

 

با این حال، چند چیز وجود دارد که باید در طول آن به خاطر داشته باشید:

در ابتدا ممکن است کمی احساس ضعف کنید زیرا مصرف کالری در طول این رژیم به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

زنان نباید رژیم شیر موز را در دوران قاعدگی خود دنبال نکنند. این رژیم حاوی مواد معدنی مانند آهن، روی، مس و بعضی از ویتامین هایی است که در طول این دوره بسیار مهم هستند. اما اگر رژیم غذایی باید در این زمان دنبال شود، همراه با آن مکمل های ویتامین و مواد معدنی مصرف کنید.

رژیم غذایی موز نباید بیش از ۴ روز استفاده شود. این رژیم غذایی برای ۴ روز به شما کمک می کند تا حدود ۴ کیلوگرم وزن را راحتی از دست بدهید.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع :stylecraze.com

ارسال شده در تاریخ 25 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تغذیه , تناسب اندام | 860 بازدید

رژیم موز و شیر / مزیتهای شگفت انگیز رژیم غذایی موز و شیر
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است