روغنهای ضروری برای آفتاب سوختگی : نکات و دستورالعمل استفاده

همه ما ممکن است لکه ای از آفتاب سوختگی را داشته باشیم. پوست ما در برابر  خورشید و باد آسیب می بیند. این بیماری اغلب نگرانی جدی نیست، اما آسیب دائمی پوست از اشعه ماوراء بنفش خورشید می تواند منجر به نقص هایی مانند چین و چروک و سرطان پوست شدید شود.

ما در این مطلب  روغنهای ضروری برای آفتاب سوختگی را به شما معرفی می کنیم .

 

 آفتاب سوختگی

 

روغنهای ضروری برای آفتاب سوختگی :

۱٫  اسطوخودوس :

خواص ضد میکروبی روغن اسطوخودوس  بهترین اسانس برای آفتاب سوختگی است. این روغن حاوی مواد ضد باکتری و ضد قارچی برای  درمان درد و قرمزی است.

 

۲٫ روغن نخود فرنگی :

روغن نخودفرنگی حاوی مسدود کننده های کانال کلسیم برای مبارزه با درد ناشی از آفتاب سوختگی است. روغن نخود فرنگی همچنین به کاهش درد کمک میکند.

 

 آفتاب سوختگی.

 

۳٫ روغن درخت چای :

روغن درخت چای به طور معمول برای جلوگیری از شپش سر استفاده می شود، اما خواص ضد التهابی و ضد عفونی کننده آن نیز می تواند به محافظت از پوست شما در برابر آفتاب سوختگی کمک کند. این روغن ممکن است قرمزی، درد و التهاب  را کاهش دهد در حالیکه تأثیرات آرام بخش پوست را کاهش می دهد.

 

۴٫ روغن بابونه :

التهاب، تورم و درد می تواند به طور بالقوه با خواص ضد التهابی، ضد عفونی کننده و ضد درد با روغن بابونه درمان شود . این روغن باعث داشتن پوستی ملایم و آرامش بخش می شود.

 

 آفتاب سوختگی

 

۵٫ روغن اوکالیپتوس :

استفاده از روغن اوکالیپتوس می تواند راهی عالی برای درد و التهاب باشد. روغن اوکالیپتوس  دارای ضد باکتری، ضد التهابی و خواص ضد درد است که ممکن است باعث کاهش اثر نور خورشید در هنگام بهبودی پوست شود.

 

دیگر درمان های طبیعی برای آفتاب سوختگی :

علاوه بر روغن های ضروری برای تسکین سوختگی ، درمان های طبیعی متعددی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

 

 آفتاب سوختگی

 

۱٫ آلوئه ورا

ژل خالص از گیاه تازه آلوئه ورا یا ژل موجود در فروشگاه ها می تواند  آفتاب سوختگی  را فوری تسکین دهد.

۲٫ روغن نارگیل

روغن نارگیل خالص به عنوان یک کرم ضد آفتاب ملایم استفاده می شود، اما فقط محافظت از ۵ تا ۱۰ SPF را ارائه می دهد. برای کاهش قرمزی و التهاب به طور مستقیم استفاده کنید.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : doctorshealthpress.com

 

 

ارسال شده در تاریخ 17 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , درمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 871 بازدید

روغنهای ضروری برای آفتاب سوختگی : نکات و دستورالعمل استفاده
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است