روش های کاهش اضطراب چیست چگونه اضطراب را کاهش دهیم؟

کاهش اضطراب _ در هر کشوری یکی از شایع ترین بیماری ها در بخش بیماری های روانی , اضطراب میباشد و میتواند هر گروه سنی را تحت تاثیر قرار دهد. فراموش نکنید که اضطراب قابل درمان است , اگر سطح استرس زیادی را تجربه میکنید باید در اسرع وقت با پزشک مشورت کنید. با این حال داروهای طبیعی وجود دارند که میتوانند در کاهش اضطراب به شما کمک کنند.

کاهش اضطراب .

روش های کاهش اضطراب چیست؟

۱/ امگا۳ مصرف کنید:

مصرف امگا۳ میتواند اضطراب را از شما دور کند زیرا سرشار از اسیدهای چرب میباشد که آنها میتوانند به کاهش اضطراب کمک کنند. برخی از موادغذایی مانند ماهی تن و ماهی آزاد میتوانند امگا۳ در اختیار بدن شما قرار دهند.

کاهش اضطراب
۲/ روغن اسطوخودوس را فراموش نکنید:

روغن اسطوخودوس یک درمان قدیمی برای کاهش اضطراب میباشد. شما میتوانید چندقطره روغن اسطوخودوس را به آب داغ بیفزایید و بخار خارج شده از آن را استشمام کنید. همچنین شما میتوانید چند قطره روغن اسطوخودوس را به طور مستقیم بر روی بدن خود بمالید.

۳/ لیزین را فراموش نکنید:

غذاهایی مانند گوشت , ماهی و لوبیا منبع خوبی از لیزین هستند. لیزین به این دلیل میتواند به کاهش اضطراب کمک کند که سرشار از اسیدهای آمینه است و اسیدهای آمینه انتقال دهنده های عصبی مغز را تقویت میکنند و موجب کاهش اضطراب میشوند.

 

۴/ بدنتان را در در معرض نور خورشید قرار دهید:

اجازه دهید نور خورشید با بدنتان تماس پیدا کند. نور خورشید حاوی ویتامینD میباشد که میتواند به کاهش اضطراب کمک کند. به خاطر داشته باشید که روزانه فقط ۲۰دقیقه وقت را اختصاص به این کار دهید و اگر حساسیت پوستی دارید لازم نیست از این روش استفاده کنید.

 

کاهش اضطراب

 

۵/ ورزش کنید:

هنگامی که ذهن خود را مشغول به فعالیتی کنید , افکار مزاحم به طور خودکار از ذهن شما ناپدید میشوند. اگر در تمام طول روز در یک جا بمانید , سلامتی بدن شما به خطر می افتد , با این حال فقط کافی است روزانه نیم ساعت را به ورزش اختصاص دهید تا تاثیر آن را بر کاهش اضطراب ببینید.

۶/ غذاهای مناسبی را انتخاب کنید:

اگر از رژیم غذایی درستی پیروی نکنید برای سلامت جسمی و روانی شما مشکلاتی به وجود خواهد آمد. مصرف غذاهای حاوی منیزیم , ویتامینB12 و روی میتوانند به شما در کاهش اضطراب و استرس کمک کنند همچنین توصیه میشود مصرف زغال اخته , آووکادو , شیر و جو را فراموش نکنید.

 

کاهش اضطراب

۷/ ذهنتان را درگیر کنید:

روش های زیادی وجود دارند که میتوانند به کاهش اضطراب کمک کنند. این روش ها عبارتند از: عکاسی , گوش دادن به موسیقی و نوشتن .

۸/ آب بدنتان را حفظ کنید:

بعضی افراد گمان میکنند که آب فقط باید هنگام تشنگی نوشیده شود اما چنین نیست. واقعیت علمی این است که کمبود آب میتواند باعث بروز مشکلات زیادی شود به عنوان مثال ۸۵ درصد از بافت مغز را آب تشکیل میدهد , از دست دادن آب بدن موجب اضطراب و افسردگی میشود.

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 8 اکتبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , روانشناسی | 786 بازدید

روش های کاهش اضطراب چیست چگونه اضطراب را کاهش دهیم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است