رفع تیرگی زیر بغل / نحوه استفاده از سرکه سیب برای رفع تیرگی بدن

به طور کلی، تغییر رنگ تیره زیر بغل یک مشکل جدی بهداشتی نیست، زیرا این امر به دلیل اصلاح، تجمع سلول های مرده، عدم تعادل هورمونی، عرق بیش از حد، تهویه نامناسب، استفاده از داروهای خاص یا دئودورانت ها و غیره ایجاد می شود. به جای استفاده از محصولات مراقبت از پوست های تجاری برای رفع تیرگی زیر بغل ، شما می توانید به سادگی برخی از درمان های طبیعی را امتحان کنید .

 

رفع تیرگی زیر بغل .

 

در اینجا ما در مورد یک ماده طبیعی شگفت انگیز که به عنوان سرکه سیب ، برای رفع تیرگی زیر بغل صحبت می کنیم . که بدون عوارض جانبی است.

 

نحوه کار سرکه سیب برای رفع تیرگی زیر بغل :

سرکه سیب  حاوی محتوای غنی از اسیدهای آمینه، اسید لاکتیک، اسید مالیک و آلفا هیدروکسی اسیدها است که به پوست نفوذ می کند، سلول های پوست مرده را پاک می کند، رسوبات چربی را در پوست را کاهش می دهد و باعث بهبود زخم می شود.

خواص ضد باکتری، ضد میکروبی و ضد عفونی کننده سرکه سیب باکتری هایی را که باعث بوجود آمدن بوی بدن و سایر ناخالصی ها که باعث ایجاد تغییر رنگ در پوست می شود را از بین می برد.

این سرکه رطوبت دهنده، منافذ پوست را تشدید می کند و سبب کاهش تیرگی پوست می شود.

 

بهترین روش برای استفاده از سرکه سیب برای رفع تیرگی زیر بغل :

نگاهی به این روش ها کنید و آنها را امتحان کنید .

 

رفع تیرگی زیر بغل .

 

 

روش ۱: (سرکه سیب )

سرکه سیب به تنهایی یک درمان مؤثر برای رفع تیرگی زیر بغل است، زیرا به عنوان یک دئودورانت طبیعی نیز کار می کند.

 • این سرکه را مستقیما به ناحیه های زیر بغل بمالید.
  پس از خشک شدن  آن را بدون شستن با لباس های معمولی بپوشانید.
  برای نتایج بهتر و سریعتر این کار را روزانه تکرار کنید.

 

روش ۲: (سرکه سیب با آب)

این راه ساده برای رفع تیرگی زیر بغل است.  آب طبیعت اسیدی سرکه سیب را کاهش می دهد و این بهترین درمان برای  افرادی است که دارای پوست خشک یا حساس هستند.

 • ۲ – ۳ قاشق غذاخوری سرکه سیب را با۱ فنجان آب مخلوط  کنید.
  پوست خود را با این مخلوط بشویید.
  ۵ دقیقه صبر کنید و سپس حمام بگیرید.

 

روش -۳: (سرکه سیب با آرد برنج)

مخلوط آرد برنج با سرکه سیب به طور موثر در از بین بردن باکتری ها موثر است.

 • ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب را با۱ قاشق غذاخوری آرد برنج مخلوط کنید.
 • بعد از دوش گرفتن با آب گرم، این خمیر را بر روی زیر بغل خود قرار دهید.
 • برای مدت ۱۵ دقیقه بماند. سپس منطقه را با آب گرم بشویید.
 • به طور منظم ۳ بار در هفته برای رفع تیرگی زیر بغل این کار را ادامه دهید.

 

 

روش – ۴: (سرکه سیب با روغن نارگیل)

روغن نارگیل، با محتوای غنی  ضد میکروبی، ضد التهابی و ویتامین E،  به تغذیه پوست کمک می کند و سبب رفع تیرگی زیر بغل شما می شود.

 • ۲ قاشق غذا خوری روغن نارگیل ذوب شده و سرکه سیب را در یک کاسه کوچک مخلوط کنید.
  این مخلوط را روی پوست قرار دهید و برای ۲۰ تا ۲۵ دقیقه منتظر باشید.
  در نهایت، منطقه را با آب گرم و سپس با آب سرد بشویید.
  پوست را خشک کنید و این کار را یک بار در روز تکرار کنید .

 

 

منبع :  diyremedies.org

 

مطالب پیشنهادی یک دکتر برای شما :

روش های خانگی برای رفع تیرگی ناحیه تناسلی زنان ( رفع تیرگی واژن )

 علل تیرگی دور چشم +درمان

۱۵ روش خانگی برای روشن شدن پوست صورت

 

 

ارسال شده در تاریخ 7 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , زیبایی , طب سنتی | 1,475 بازدید

رفع تیرگی زیر بغل / نحوه استفاده از سرکه سیب برای رفع تیرگی بدن
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است