رفع افسردگی | برای رفع افسردگی چه کارهایی انحام دهیم؟

رفع افسردگی :
افسردگی یک اختلال بسیار ناتوان کننده میباشد و می تواتد برای فرد و اطرافیانش مشکلاتی را به وجود آورد. علل متعددی برای ابتلا به افسردگی وجود دارند مانند مشکلات عاطفی حل نشده , آلرژی غذایی , کمبود تغذیه , عدم وجود نور خورشید , عدم تعادل هورمونی و …

 

رفع افسردگی.

 

اگرچه افراد در هر سنی میتوانند افسردگی را تجربه کنند اما بالاترین شیوع افسردگی در گروه میانسال یا بزرگسال دیده میشود . همچنین دیده میشود که افسردگی در زنان بیشتر از مردان رایج است.

غم و اندوه پایدار , تحریک پذیری , اشتها زیاد یا کم , افکارهایی مانند خودکشی و … از علائم افسردگی میباشند.

از آنجایی که روانپزشکی , داروهای ضدافسردگی زیادی را معرفی کرده است و پیشرفت های زیادی را در زمینه ی رفع افسردگی کسب کرده است , بیشتر مردم فراموش کرده اند که شیوه ی زندگی و رژیم غذایی سالم میتوانند به رفع افسردگی کمک کند.

برخی داروهای طبیعی برای رفع افسردگی به شرح زیر میباشد:

برای رفع افسردگی چه کارهایی انجام دهیم؟

۱/ رژیم غذایی متعادل و سالم داشته باشید:

سروتونین یک ماده شیمیایی است که نقش حیاتی در حفظ روحیه و احساسات مثبت دارد. بعضی غذاها به طور طبیعی تقویت کننده سروتونین هستند که شامل: روغن کتان , روغن نارگیل , تخم مرغ , گیلاس و ماهی میباشند.

 

رفع افسردگی

 

۲/ طب سوزنی انجام دهید:

هنگام انجام طب سوزنی , تعداد زیادی از اندروفین ها آزاد میشوند که این آزادی اندروفین ها باعث احساس آرامش میشود.

 

رفع افسردگی

 

۳/ چای بابونه مصرف کنید:

چای بابونه دارای فلاونوئید خاصی میباشد که میتواند به رفع افسردگی کمک کند. بابونه دارای خواصی است که میتواند بدن را آرام کند و به بهبود کیفیت و تنظیم برنامه خواب کمک کند.

 

۴/ یک درمانگر را ببینید:

در همه ی مناطق ,حتی در مناطقی که توسعه یافته میباشند , گاهی مراجعه به شخص درمانگر نادیده گرفته میشود. هیچگاه از مراجعه به مطب های روان درمانی شرمنده نشوید زیرا هیچ چیز مهم تر از سلامت روانی شما نیست.

 

 

۵/ ویتامینB بیشتر مصرف کنید:

دوپامین , سروتونین و اپی نفرین بعضی از انتقال دهنده های عصبی هستند که نقش کلیدی در عملکرد کلی مغز و همچنین حفظ روحیه شاد دارند. این انتقال دهنده های عصبی توسط ویتامینB تولید میشوند , به همین دلیل توصیه میشود مواد غذایی مانند ماهی , اسفناج , صدف , پنیر و بوقلمون استفاده کنید.

 

رفع افسردگی

 

۶/ در معرض نور خورشید قرار بگیرید:

به افرادی که از افسردگی رنج میبرند توصیه میشود در مکان هایی که دارای روشنایی کافی میباشد قرار بگیرند و خود را در اتاق های تاریک و بدون هیچ پنجره حبس نکنند.

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 25 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , روانشناسی | 756 بازدید

رفع افسردگی | برای رفع افسردگی چه کارهایی انحام دهیم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است