راه های تنظیم کلسترول خون با رژیم غذایی در زمانی کوتاه

تنظیم کلسترول _ بدن شما نیاز به کلسترول دارد تا انواع هورمون ها و ویتامینD را ایجاد کند. کلسترول هنگامی که بیش از حد کم باشد باعث آسیب رساندن به بدن میشود و همچنین هنگامی که بیش از حد افزایش پیدا کند منجر به بیماری های قلبی عروقی مانند فشار خون بالا میشود.

نه تنها غذای ناسالم بلکه سن شما در افزایش سطح کلسترول موثر است. زنان بعد از ۴۵سالگی یا بعد از یائسگی و مردان پس از ۵۰ سالگی در برابر کلسترول بالا آسیب پذیر تر میشوند.

شما میتوانید با تغییرات رژیم غذایی و شیوه ی زندگی در یک دوره ی کوتاه , به تنظیم کلسترول خود کمک کنید.

 

تنظیم کلسترول

 

راه های تنظیم کلسترول چیست؟

۱/ مصرف چربی های ترانس را محدود کنید:

شما ممکن است غذاهای بسته بندی شده را با روش های مختلفی مورد استفاده قرار دهید. غذاهای بسته بندی شده حاوی چربی های هیدروژنه و یا چربی های ترانس میباشند و میتوانند کلسترول شما را افزایش دهند و منجر به بیماری های قلبی عروقی شوند.

تنظیم کلسترول

۲/ مصرف قند را کاهش دهید:

متخصصان میگویند علاوه بر غذاهای چرب , قند نیز موجب افزایش کلسترول میشود به همین دلیل توصیه میشود مصرف قند و شکر را تا حد ممکن کاهش دهید.

۳/ به سمت چربی های اشباع نشده بروید:

چربی های اشباع نشده و غیر مضر به تنظیم کلسترول خون کمک میکنند , بنابراین شما میتوانید منابع غذایی که سرشار از امگا۳ هستند را مورد استفاده قرار دهید. این نیز یک راه عالی برای کاهش التهاب شریان ها و لخته شدن خون است که در نهایت علائم مرتبط با بیماری های قلبی را کاهش میدهد. گیاهخواران میتوانند امگا۳ را از گزینه هایی مانند آووکادو و آجیل به دست آورند.

 

تنظیم کلسترول

 

۴/ فیبر محلول را انتخاب کنید:

یکی از راه های موثر برای تنظیم کلسترول , انتخاب الیاف محلول میباشد. با مصرف فیبر محلول , روده شما از جذب کلسترول و چربی خون جلوگیری میکند. شما میتوانید با مصرف مقدار کافی بلغور جو دو سر , سیب , انواع توت ها و موز الیاف محلول را به دست آورید.

۵/ سرکه سیب را امتحان کنید:

یکی دیگر از گزینه های عالی برای تنظیم کلسترول , اضافه کردن ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب به یک فنجان آب میباشد و این ترکیب باید قبل از وعده های غذای نوشیده شود. شما همچنین میتوانید مقداری سرکه ی سیب بر روی سالاد خود بریزید تا حداکثر مزایا را دریافت کنید.

تنظیم کلسترول

۶/ در انتخاب غذاهایتان دقت کنید:

منابع غذایی مانند تخم مرغ , شیر , میگو , گوشت قرمز و محصولات لبنی حاوی مقادیر زیادی چربی اشباع شده و کلسترول هستند که میتوانند کلسترول شما را افزایش دهند.

۷/ ورزش کنید:

ورزش میتواند یک راه حل نهایی برای تنظیم کلسترول باشد. شما میتواتید برای اینکه سریع تر به نتیجه برسید پیاده روی را انتخاب کنید. انواع تمرینات مانند ایروبیک نیز در تنظیم کلسترول و افزایش طول عمر مفید میباشند.

تنظیم کلسترول

۸/ سیگار را ترک کنید:

سیگار دروازه ای برای ابتلا به بیماری های مختلف میباشد و میتواند کلسترول را افزایش دهد و منجر به اختلالات قلبی و عروقی شود.

 

۹/ از استرس اجتناب کنید:

کارشناسان بهداشتی نشان داده اند که استرس موجب تولید کلسترول میشود. شما باید سرگرمی های جالبی را برای از بین بردن شرایط استرس زا اتخاذ کنید.

۱۰/ وزنتان را مدیریت کنید:

افزایش وزن موجب افزایش کلسترول میشود. شما باید چربی های اشباع نشده را جایگزین چربی های اشباع شده کنید تا علاوه بر کنترل وزن بر تنظیم کلسترول نیز تسلط داشته باشید.

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 3 اکتبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , طب سنتی | 786 بازدید

راه های تنظیم کلسترول خون با رژیم غذایی در زمانی کوتاه
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است