درمان کلسترول بالا / ۱۰ مواد غذایی برای کاهش کلسترول

بیماری قلبی بزرگترین قاتل انسان در سراسر جهان است. داشتن کلسترول بالا (به خصوص ذرات LDL ) با افزایش خطر بیماری قلبی ارتباط دارد. کمبود HDL و تری گلیسیرید بالا نیز باعث افزایش خطر می شود.  آنچه که می خورید می تواند بر کلسترول و دیگر عوامل بدن شما تاثیر بگذارد. در اینجا ۱۳ مواد غذایی وجود دارد که به درمان کلسترول بالا کمک می کنند و عوامل خطر بیماری قلبی را بهبود کاهش می دهند.

 

درمان کلسترول بالا  با ۱۰ ماده غذایی :

درمان کلسترول بالا .

۱٫ حبوبات :

 • حبوبات ،یک گروه از مواد غذایی گیاهی هستند که شامل لوبیا، نخود فرنگی و عدس می باشند.
 • خوردن نیمی از فنجان حبوبات در روز در کاهش کلسترول LDL موثر است .

 

۲٫ آووکادو :

 • آووکادو میوه ای استثنایی با مواد مغذی است .
 • مطالعات بالینی از اثر کاهش کلسترول آوکادوو  حمایت می کند.

 

۳٫ آجیل، به خصوص بادام و گردو :

 • آجیل حاوی فیتواسترول می باشد. این ترکیبات گیاهی به طور ساختاری با کلسترول شبیه هستند و باعث کاهش کلسترول و  جذب آن در روده می شود.
 • کلسیم، منیزیم و پتاسیم نیز در آجیل یافت می شود. این مواد معدنی مرتبط با کاهش فشار خون و کاهش خطر بیماری قلبی هستند.
 •  مصرف دو تا سه وعده آجیل در روز، کلسترول LDL را به میزان متوسط ​​۱۰٫۲ میلیگرم بر دسی لیتر کاهش می دهد.

 

۴٫ چربی ماهی :

 • ماهی های چرب مانند ماهی آزاد و ماهی قزل آلا ، منبع عالی از اسیدهای چرب امگا ۳ هستند.
 • امگا ۳ به دلیل بهبود کلسترول HDL و کاهش التهاب و خطر سکته مغزی موجب بهبود سلامت قلب می شود .

 

۵٫ دانه های کامل، به خصوص جو :

 • دانه های کامل با کم کردن خطر بیماری قلبی ارتباط دارند.
 • جو ، حاوی بتا گلوکان، فیبر محلول می باشد که در کاهش کلسترول LDL بسیار موثر است.

۶٫ میوه ها و توت ها :

 • میوه می تواند به کاهش کلسترول و بهبود سلامت قلب کمک کند.
 •  این امر به طور عمده توسط فیبر و آنتی اکسیدان ها ایجاد می شود.

 

۷٫ شکلات تیره و کاکائو :

 • فلاونوئیدها در شکلات تیره و کاکائو می توانند به کاهش فشارخون و  کاهش کلسترول کمک کنند.

 

۸٫ سیر :

 • سیر حاوی آلیسین و سایر ترکیبات گیاهی است که  باعث درمان کلسترول بالا و کاهش سایر عوامل خطر بیماری قلبی می شود.

 

۹٫ غذاهای حاوی سویا :

 • شواهدی وجود دارد که غذاهای حاوی سویا می توانند عوامل خطر بیماری قلبی را کاهش دهند، به ویژه در افرادی که کلسترول بالا دارند.

 

۱۰٫ سبزیجات :

 • سبزیجات دارای فیبر و آنتی اکسیدان هستند و کالری کم دارند که برای حفظ وزن سالم مفید است.
 • برخی از سبزیجات به طور خاص دارای پکتین بالا هستند، همان فیبر محلول در کاهش کلسترول نقش دارد.
 • سبزیجات غنی از پکتین نیز شامل بامیه، بادمجان، هویج و سیب زمینی می باشد.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

عارضه های کلسترول برای بدن

ادویه های ضد کلسترول

 

 

 

ارسال شده در تاریخ 27 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تغذیه , سلامتی , طب سنتی , قلب و عروق , گیاهان دارویی , ویتامین ها | 833 بازدید

درمان کلسترول بالا / ۱۰ مواد غذایی برای کاهش کلسترول
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است