درمان لوپوس / بهترین داروهای خانگی برای درمان لوپوس

لوپوس یک بیماری خود ایمنی است که در آن بافت سالم بدن به جای حمله به میکروب های خارجی تحت تاثیر سیستم ایمنی قرار می گیرد. این باعث می شود مفاصل سالم، عضلات، اندام ها و حتی در مغز التهاب ایجاد شود. لوپوس معمولا خیلی دیر تشخیص داده می شود.برخی از علل لوپوس عفونت مزمن، عوامل محیطی، عوامل ژنتیکی، استرس و واکنش به داروهای خاص است. لوپوس در هر زمان ممکن است شما را تحت تاثیر قرار دهد، اما برخی تغییرات در رژیم و داروهای خانگی وجود دارد که به طور کامل می تواند به طور طبیعی به درمان لوپوس کمک کند.

 

 

درمان لوپوس .

 

بهترین داروهای خانگی برای درمان لوپوس :

زردچوبه :

زردچوبه طبیعی شامل یک ماده فعال  به نام کورکومین است .  که به درمان لوپوس به طور طبیعی کمک می کند. در واقع، زردچوبه یک درمان شناخته شده  برای درمان بیماری های خود ایمنی است. شما می توانید پودر زردچوبه ای در غذا خود استفاده کنید.  یا آن را همراه با شیر گرم ترکیب و میل کنید.

 

روغن نارگیل :

روغن نارگیل به طور طبیعی با تعادل پاسخ های منفی سیستم ایمنی بدن را حفظ کند. همچنین کلسترول و قند خون را کاهش می دهد و برای درمان لوپوس موثر است. شما می توانید آن را در رژیم غذایی خود یا پخت و پز مصرف کنید.

 

سرکه سیب :

سرکه سیب دارای اسید هیدروکلریک است. بیماران لوپوس معمولا کمبود این ماده را دارند. این ماده نه تنها سیستم بدن را سم زدایی می کند. بلکه به جذب مواد مغذی در بدن کمک میکند. همچنین تولید طبیعی اسید هیدروکلریک در بدن را افزایش می دهد و لوپوس را درمان می کند. یک قاشق چای خوری سرکه سیب را به یک لیوان آب لیمو اضافه و قبل از غذا میل کنید.

 

دانه های کتان :

دانه های کتان دارای مقادیر زیاد اسیدهای چرب و امگا ۳ هستند که در کاهش التهاب در بیماران لوپوس مفید هستند. همچنین باعث بهبود عملکرد کلیه در افراد مبتلا به لوپوس می شود، زیرا اغلب به کلیه آسیب می رساند. بیماران لوپوس باید هر روز ۳۰ گرم دانه کتان مصرف کنند.

 

غذای پروبیوتیک :

غذای پروبیوتیک برای بدن مفید است، زیرا باکتری های پروبیوتیک در روده به بهبود سیستم ایمنی بدن کمک می کنند. آنها همچنین لوپوس را درمان می کنند و التهاب عضلات و اندام را کاهش می دهند. باکتریهایی به نام لاکتوباسیلوس پروبیوتیک می توانند رشد و پیشرفت بیماری لوپوس را در بدن مختل میکنند.

 

 

 

منبع :  ehowremedies.com

ارسال شده در تاریخ 9 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , طب سنتی , گیاهان دارویی | 905 بازدید

درمان لوپوس / بهترین داروهای خانگی برای درمان لوپوس
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است