درمان عفونت استاف با استفاده از روش های خانگی چگونه است ؟

باکتری استافیلوکوک که معمولا بر روی پوست و بینی زندگی می کند، مسئول عفونت استاف است. عفونت استاف در افراد مبتلا به ایمنی ضعیف بیشتر اتفاق می افتد. در اغلب موارد، باکتری باعث عفونت های جزئی پوست می شود . عوارض زمانی ایجاد می شود که باکتری ها وارد جریان خون می شوند و به ریه ها، قلب، مفاصل و استخوان حمله می کنند.درمان عفونت استاف با استفاده از روش های خانگی در ریشه کن کردن باکتری ها موثر هستند . برخی از گیاهان حتی می توانند  عفونت ناشی از سویه های باکتری مقاوم به آنتی بیوتیک های معمولی را نیز درمان کنند.

 

درمان عفونت استاف

 

راه های درمان عفونت استاف :

سیر :

خواص ضد باکتری سیر در مطالعات علمی ثابت شده است. سیر همچنین می تواند برای درمان عفونت استاف استفاده شود . عملکرد ضد باکتریایی سیر در درجه اول به ترکیبی به نام آلیسین مربوط می شود که هنگام کاشت گیاه تولید می شود. سیر تازه بیشترین مقدار آلیسین را دارد. اثربخشی سیر در درمان عفونت استاف از طریق آزمایشات بالینی پشتیبانی می شود.

مطالعات بیشتر نشان می دهد که سیر می تواند سلول های MRSA مقاوم در برابر آنتی بیوتیک های معمولی را از بین ببرد . مصرف منظم سیر تازه یا مکمل های حاوی فرم تثبیت شده آلیسین موجب بهبود روند زخم های ناشی از عفونت استاف می شود .

علاوه بر خوردن سیر تازه یا مکمل های سیر ، افراد مبتلا به عفونت استاف می توانید خمیر سیر را در مناطق آسیب دیده از پوست اعمال کنند. با این حال، مصرف بیش از حد سیر ممکن است باعث لخته شدن خون شود.

 

عفونت استاف

 

عسل مانوکا :

درخت مانوکا یک گیاه بومی از منطقه  شرق نیوزیلند است . عسل به طور انحصاری با شهد گل مانوکا به عنوان عسل مانوکا شناخته می شود. مردم نیوزیلند و استرالیا از عصاره مانوکا برای درمان عفونت های استاف استفاده می کنند .

می توان آن را بر روی پوست گذاشت یا استفاده کرد. این عسل به خصوص در درمان زخم های آلوده موثر است. با این حال، همه انواع عسل مانوکا نمی توانند مزایای مشابهی را ارائه دهند.

 

عفونت استاف

 

اسانس گیاهان :

روغن اسانس گیاهان ضد باکتریایی را می توانید در درمان عفونت های خفیف پوست ناشی از باکتری های استافیلوکوک استفاده کنید. اسانس های گیاهی اسطوخودوس، آویشن، لیمو، گریپ فروت و ترنج، معمولا برای عفونت استاف استفاده می شوند.

استفاده از فشرده با چند قطره روغن ضروری به زخم های آلوده کمک می کند . استفاده موضعی از روغن های ضروری می تواند خطر بروز زخم های ناشی از عفونت پوست را نیز کاهش دهد.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : .natural-homeremedies.com

ارسال شده در تاریخ 13 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , درمان , طب سنتی | 850 بازدید

درمان عفونت استاف با استفاده از روش های خانگی چگونه است ؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است