درمان سکسکه / درمان های خانگی طبیعی برای توقف سکسکه

سکسکه انقباض ناخودآگاه دیافراگم است که سبب می شود که نوار گلو (گلوتیس) بسته شود. این علت سر و صدای سکسکه می باشد.سکسکه ها یک پدیده در پاسخ طبیعی بدن به تحریک عصب واگ هستند که اطلاعات را از شکم به مغز انتقال می دهد. سکسکه معمولا چندین دقیقه طول می کشد، اما ممکن است چند ساعت یا حتی ۱-۲ روز، حتی سال ها طول بکشد. اگر  فقط از چند دقیقه تا کمتر از ۲۴ ساعت اتفاق بیافتد، این پدیده معمولا بر سلامتی تأثیر نمی گذارد و نیازی به مداخله ندارد. اما اگر بیش از ۴۸ ساعت یا عود دوره ای طول بکشد، معمولا ناشی از بیماری است. در ادامه با راه های درمان سکسکه با ما باشید.

 

روش های  خانگی برای درمان سکسکه :

 

درمان سکسکه .

۱٫ نوشیدن آب سرد :

نوشیدن به آرامی و به طور مداوم آب آشامیدنی یا شستشوی دهان می تواند منجر به وقفه سکسکه شود. برای درمان . شما می توانید عسل  را نیز به آب  اضافه و سپس میل کنید.

 

۲٫ یخ سرد را در دهان خود نگه دارید :

یخ سرد  اعصاب را تحریک می کند که باعث سوزش می شوند و سپس نشانه های سکسکه را کاهش می دهند . شما فقط نیاز به نگه داشتن یخ سرد در دهان خود به مدت ۴-۵ دقیقه دارید.

 

۳٫ نفس خود را نگه دارید :

یکی از قدیمی ترین درمان ها برای سکسکه نگه داشتن نفس است. این کار باعث می شود که فشار دیافراگم از بین برود و مانع از عقب نشینی آن شود، زیرا انقباض ناخودآگاه دیافراگم علت سکته است.

نفس عمیق بکشید و تا زمانی که ممکن است نفس خود را حبس کنید.

۴٫  انگشت خود را در گوش خود قرار دهید :

با استفاده از این روش، اعصاب گوش را تحریک می کنید .

دو انگشت اشاره را داخل دو گوش خود قرار دهید.
دست خود را به آرامی بالا و پایین بیاورید.
سپس ۲ دقیقه را صبر کنید و باز این کار را تکرار کنید.

 

۵٫ در یک کیسه کاغذی نفس  بکشید :

این درمان بعدی در این لیست از داروهای خانگی برای درمان سکسکه است. به این ترتیب دی اکسید کربن در جریان خون شما افزایش می یابد و باعث می شود که بدن برای از بین بردن دی اکسید کربن تلاش کند.

شما فقط باید یک کیسه کاغذی را تهیه کنید و سپس به آرامی در این کیسه کاغذی نفس بکشید تا علائم سکسکه ناپدید شود.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

انواع بیماری های ریه

نشانه های جدی سکته مغزی

 

 

 

 

ارسال شده در تاریخ 10 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان | 952 بازدید

درمان سکسکه / درمان های خانگی طبیعی برای توقف سکسکه
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است