درمان سوختگی زبان با استفاده از روش های شگفت انگیز در خانه

بعضی از داروهای خانگی مفید و آسان برای درمان سوختگی زبان را در این مجله برای شما جمع آوری کرده ایم . با ما باشید تا با این درمان های فوری آشنا شوید.

 

درمان سوختگی زبان

 

درمان سوختگی زبان :

آلوئه ورا :

استفاده از ژل آلوئه ورا بر زبان سوختگی  را ترمیم میکند و احساس سوزش را از بین میبرد.

 

تکه های یخ :

استفاده از تکه های یخ در مناطق سوزان ممکن است درد در این مناطق را کاهش دهد.

 

درمان سوختگی زبان.

آدامس بدون قند :

آدامس بدون قند می تواند به طور موقت احساس سوزش ناشی از سوختگی را از بین ببرد.

 

جوش شیرین :

برای شستن دندان ها، به جای خمیر دندان ، از جوش شیرین استفاده کنید.

 

درمان سوختگی زبان

 

داشتن رژیم غذایی مناسب :

غذاهای غنی از آهن مانند خرما ، دانه های سبوس، دانه کنجد و آجیل بادام زمینی را میتوان مصرف کرد. همچنین یک رژیم غذایی با سبزیجات ، آبمیوه، مواد غذایی غنی از ویتامین B  و روی و غیره می تواند احساس سوزش را کاهش دهد.

گلیسرین :

استفاده از گلیسیرین در زبان نیز می تواند احساس سوزش را کاهش دهد.

 

پاپایا :

خوردن پاپایا می تواند سوختگی ها را با آنزیم های آن بهبود بخشد، که می تواند پوست سوخته را جوان سازی کند.

 

درمان سوختگی زبان

چای سیاه :

عصاره های چای سیاه را می توان به زبان سوزانده شده اعمال کرد. عصاره ها را می توان با قرار دادن  ۲-۳ کیسه چای در فنجان آب و جوشاندن آنها جمع آوری کرد. اسید تانن موجود در چای  باعث درمان سوختگی زبان میشود.

 

عسل :

عسل را می توان بر روی زبان مانند پماد اعمال کرد. این به کاهش التهاب کمک می کند.

 

درمان سوختگی زبان

آبمیوه های گیاهی :

اگر سندرم  سوزش زبان ناشی از کمبود اسید معده در معده باشد، مصرف آب میوه  می تواند این سندروم را درمان کند.

 

روغن اسطوخودوس :

روغن اسطوخودوس را می توان با استفاده از پارچه های پنبه ای برای کاهش درد روی سوختگی زبان قرار داد.

 

همچنین، نوشیدن مقدار زیاد آب می تواند گرما را در ناحیه سوزان جذب کند و احساس سوزش را از بین ببرد. باید از مواد غذایی گرم و تند استفاده نکنید. اگر درد وجود دارد، توصیه می شود در اسرع وقت به دکتر مراجعه کنید.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : organicfacts.net

ارسال شده در تاریخ 21 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 794 بازدید

درمان سوختگی زبان با استفاده از روش های شگفت انگیز در خانه
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است