درمان خانگی جوش سر سیاه / درمان های جوش های صورت

علت اصلی به وجود آمدن جوش های سر سیاه بسته شدن دهانه غدد چربی ساز است. وقتی چربی نتواند از دهانه غدد چربی ساز خارج شود، در داخل این غدد جمع می‌شود و جوش زیر پوستی پدید می‌آید. در هر سنی می توانند مشکلات پوستی  بروز کنند، اما اغلب در طول سال های نوجوانی و نوجوانی با این مشکل مواجه هستید. ما در اینجا مطالبی را برای درمان خانگی جوش سر سیاه برایتان جمع آوری کرده ایم.

عواملی چون تغییرات هورمونی در بدن، استفاده بیش از حد از محصولات آرایشی، مراقبت نادرست از پوست ، استرس و ژنتیک باعث بروز این مشکل می شوند.

جوش سر سیاه معمولا روی صورت، به ویژه بینی ایجاد می شود.  همچنین می توانند بر روی قفسه سینه، پشت، گردن، بازوها و شانه ها ظاهر شوند.  بسیاری از داروهای تجویزی برای درمان جوش سر سیاه وجود دارد، اما شما  می توانید درمان های طبیعی را نیز امتحان کنید. با مواد ساده ای که در اکثر آشپزخانه ها به راحتی یافت می شود، شما می توانید در طول چند روز این جوش ها را ریشه کن کنید.

 

درمان خانگی جوش سر سیاه :

 

درمان خانگی جوش سر سیاه .

 

۱٫ نوشابه سودا :

سودا یک درمان مؤثر برای رفع جوش و آکنه است.  کمک می کند تا ناخالصی پوست درمان شود.

۲٫ دارچین :

یک قاشق چای خوری پودر دارچین و آب لیمو را با یک قاشق پودر زردچوبه مخلوط کنید. آن را روی صورت خود بگذارید، آن را برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه نگه دارید و بعد آن را بشویید.

۳٫ جو دوسر :

ترکیبی از بلغور جو دو سر و ماست برای رفع جوش عالی است.

یک قاشق چای خوری عسل و آب گوجه فرنگی و جو دو سر را مخلوط کنید. آن را روی پوست قرار دهید. پس از ۱۰ دقیقه آن را بشویید. برای پوست روشن به طور مرتب تکرار کنید.

۴٫ آب لیمو :

آب لیمو در درمان آکنه مورد استفاده قرار می گیرد، همچنین می تواند به حذف جوش ها کمک کند. مواد مغذی و ویتامین های موجود در آب لیمو مناسب انواع مختلف پوست می باشد.

چند قطره عسل را با آب لیمو مخلوط کنید. برای لایه برداری اضافی، شما همچنین می توانید کمی شکر به آن اضافه کنید. آن را روی صورت خود قرار دهید. بعد از ۱۰ دقیقه  بشویید.

 

۵٫ چای سبز:

یک قاشق چایخوری از برگ چای سبز خشک را با  کمی آب مخلوط کنید. به مدت ۲ تا ۳ دقیقه به آرامی روی پوست ماساژ دهید. این اسکراب عمیق چربی پوست را پاک می کند و منافذ را از بین می برد.

 

بیشتر بخوانید :

بهترین  درمان جوش های سر سیاه همراه با آموزش ماسک

انواع جوش های ناحیه پشت و درمان

ازبین بردن جای جوش های روی صورت

ارسال شده در تاریخ 17 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , درمان , زیبایی | 982 بازدید

درمان خانگی جوش سر سیاه / درمان های جوش های صورت
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است