درمان خارش واژن در خانه چگونه است ؟ ۴ راه درمان

در اینجا برخی از درمان های خانگی برای درمان خارش واژن در خانه وجود دارد. هیچ چیز نمی تواند ناراحت کننده تر از خارش واژن باشد. خارش واژن در میان زنان بسیار رایج است. که می تواند به علت عفونت های مخمر، باکتری ها، صابون های خشن و شستشوی بدن باشد. بهترین قسمت این است که بیشتر علل خارش واژن را می توان به راحتی با داروهای طبیعی خانگی درمان کرد.

 

درمان خارش واژن

 

درمان خارش واژن :

ماست :

اگر  خارش واژن دارید، برای درمان خارش واژن توصیه می شود که مقدار زیادی ماست را مصرف کنید. عطر و بوی نامطبوع ناشی از خارش واژن را نیز از بین میبرد به این دلیل است که کمک می کند تا مخمر و باکتری های بد از بین بروند و همچنین رشد باکتری های خوب را ترویج میکند.

 

درمان خارش واژن

 

سیر :

برای درمان خارش واژن ، توصیه می شود هر روز حداقل سه گل میخک از سیر را مصرف کنید. این به این علت است که سیر حاوی خواص ضد باکتری و خواص آنتی بیوتیکی است که می تواند باعث کشتن باکتری ها و مخمر شود.

 

درمان خارش واژن

آب نمک :

برای درمان خارش واژن از آب نم استفاده کنید. هر زمان که احساس می کنید دچار خارش شدید واژن خود را با آب نمک بشویید. نمک  رشد میکروب های ناشی از عفونت را کنترل میکند. همچنین به کاهش خارش و سایر ناراحتی های مرتبط کمک می کند.

 

درمان خارش واژن

 

روغن نارگیل :

روغن نارگیل دارای مزایای بهداشتی متعددی از قبیل خواص ضد قارچی است. برای درمان خارش واژن با استفاده از روغن نارگیل، مطمئن باشید که روغن نارگیل خالص را تهیه کنید. شما می توانید روغن نارگیل را به طور مستقیم به منطقه آسیب دیده اعمال کنید.

 

درمان خارش واژن

 

بسیاری از روش های خانگی  برای درمان خارش واژن برای اکثر افراد مبتلا به عفونت های مخمر امن هستند. با این حال، افراد زیر نباید سعی کنند خود را بدون مشاوره پزشک درمان کنند :

  • زنان حامله
    کسی که در معرض عفونت منتقله از راه جنسی بوده است
    افراد مبتلا به عفونت مخمر مکرر
    افرادی که مطمئن نیستند علائم آنها توسط یک عفونت مخمر ایجاد شده است.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : standardmedia.co.ke

ارسال شده در تاریخ 19 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , زنان و زایمان , طب سنتی | 1,490 بازدید

درمان خارش واژن در خانه چگونه است ؟ ۴ راه درمان
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است