درمان با بخار ؛ چگونگی درمان سرد درد و تنگی نفس با بخار گیاهی

درمان با بخار، استنشاق بخار است که باعث نرم، مرطوب و برداشتن مخاط از بینی، گلو، برونش میشود و گوش داخلی را نرم و مرطوب می کند. شما می توانید این استنشاق ها به عنوان درمان با بخار را در خانه خود به عنوان یک درمان خانگی طبیعی انجام دهید که علائم سرماخوردگی، آنفلوآنزا، برونشیت یا مخاط  را کاهش میدهد.

شما همچنین می توانید انواع خاصی از گیاهان را به آب اضافه کنید که برای ریه ها بیشتر مفید خواهد بود و به شما کمک می کند از احتقان ها خلاص شوید

درمان با بخار ؛ چگونگی درمان سرد درد و تنگی نفس با بخار گیاهی

لوازم مورد نیاز برای درمان با بخار :

حوله یا پارچه بزرگ

برخی از این گیاهان: آویشن، کاج، اکالیپتوس، رزماری، بابونه و پونه است.

کارهایی که باید انجام دهید:

۱٫اولین مرحله از درمان بخار، تهیه دو لیتر آب در یک ظرف بزرگ است.

۲٫از برخی از گیاهان دارویی زیر و یا اسانس آنها در مخلوط استفاده کنید:

آویشن ، کاج ، اکالیپتوس ، رزماری ، بابونه ، چای ،پونه کوهی

۳٫ظرف  پوشیده شده را روی میز قرار دهید و دو قاشق غذاخوری مخلوطی که با گیاهان دارویی تهیه کرده اید را به آن اضافه کنید. سپس دوباره ظرف را بپوشانید

۴٫فرد بیمار بر روی ظرف حاوی اسانس خم شود وسر و گردن خود را با یک حوله بزرگ بپوشاند تا بخار را از طرف دیگر آزاد نشود.

۵٫در نهایت، آنها باید کمی اطراف ظرف را باز کند تا دچار سوختگی ناشی از بخار نشود و سپس شروع به استنشاق بخار کند.

هر گاه بخار کاهش می یابد، درب ظرف را ببندید و در نهایت آن را باز کنید. این استنشاق بخار می تواند حدود ۲۰ دقیقه طول بکشد. پس از این درمان، باید احساس راحتی بیشتری داشته باشید و بتوانید راحت تر تنفس کنید.

 

نکات درمان با بخار

این اسپری ها را می توان با مخلوط روغن های ضروری به جای گیاهان دارویی تهیه کرد. اگر از روغن استفاده می کنید، هر کدام از اینها را مخلوط کنید: کاج، آویشن، درخت چای و پونه. این قطره  های روغن های ضروری را در حالی که در حال دمیدن بخارهستید ، اضافه کنید.

اگر در هنگام استنشاق کمی احساس خستگی کردید، حوله را برای یک پارچه ی سبک تر تغییر دهید.

استنشاق باید به طور متناوب، یعنی اولین نفس کشیدن از طریق دهان و سپس از طریق بینی (اولین سوراخ بینی و سپس دیگری)باشد تا به این ترتیب بخار به همه جا برسد.

نکته : در صورتی که بیمار دارای تب بالا باشد، درمان با بخار را انجام ندهید.

 

بیشتر بخوانید : 

بخور صورت به صورت اصولی برای داشتن پوستی زیبا و شاداب

ارسال شده در تاریخ 22 آوریل 2018 توسط نسرین ولی خانی با موضوع درمان | 930 بازدید

درمان با بخار ؛ چگونگی درمان سرد درد و تنگی نفس با بخار گیاهی
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است