درمان آلزایمر / آشنایی با ۱۲ درمان خانگی برای بیماری آلزایمر

درمان آلزایمر عبارت است از داشتن رژیم غذایی سالم، گرفتن آفتاب مناسب، انجام تمرینات ورزشی، مشارکت در فعالیت های اجتماعی و تمرین ذهنی، تمرین مراقبه روزانه، اجتناب از مصرف تنباکو، مصرف گیاهان آیورودا، استفاده از رژیم درمان چینی سنتی، مصرف مواد معدنی کافی، استفاده از روغن نارگیل و تقویت سیستم ایمنی بدن شما.

 

درمان آلزایمر در خانه

آلزایمر چیست؟ 

آلزایمر بیماری افراد سالخورده است و معمولا بعد از گذشت ۶۰ سالگی، افراد مبتلا به آلزایمر می شوند. آغاز زودرس آلزایمر نادر است، اما ممکن است در کمتر از ۵٪  باشد و ممکن است بین ۳۰ تا ۶۰ سالگی ظاهر شود. نقص در ژن ها ممکن است علت بیماری باشد.

این بیماری کیفیت زندگی را تا حد زیادی کاهش می دهد. معضل این است که این بیماری غیرقابل بازگشت است و تا کنون هیچ درمان دائمی برای مقابله با این بیماری پیدا نشده است.

 

۱۲ درمان آلزایمر در خانه :

۱٫ داشتن رژیم غذایی سالم :

اگر چه رژیم غذایی مناسب برای سلامتی کلی بسیار مهم است، سوپرفود بالا به ویژه برای سلامت سلولهای مغزی بسیار مهم هستند. به طور خاص، زغال اخته و گردو به منظور جلوگیری از بیماری آلزایمر مفید است.

 

۲٫ گرفتن آفتاب مناسب :

هنگامی که شما به اندازه کافی آفتاب بگیرید، بدن ویتامین D را تولید می کند. ویتامین D در حفاظت از انواع مختلف عوارض عصبی و اختلالات نوروژنیک بسیار مهم است.

 

۳٫ کار کردن و ورزش :

ورزش ، مواد شیمیایی را که باعث شادی می شود  را در کل بدن تولید می کند که شامل مغز نیز می شود.و باعث می شود که مغز شما سالم و فعال باشد. ایروبیک با شدت متوسط ​​ ۱۵۰ دقیقه در هر هفته  برای سلامت  فیزیکی و ذهنی بدن، بسیار خوب است.

 

۴٫ فعالیت اجتماعی و تمرین ذهنی :

انجام فعالیت های ذهنی و اجتماعی در بهبود ضعف حافظه و اختلالات مرتبط با آن بسیار مفید است. ثبت نام در برنامه آموزش بزرگسالان و فعالیت هایی مانند خواندن، نوشتن، یادگیری  یک موسیقی یا یک زبان جدید به درمان آلزایمر کمک می کند.

 

۵٫ تفکر:

شما می توانید حافظه خود را را با تمرینات یوگا و تمرینات مدیتیشن حفظ کنید . این تمرینات همراه با رژیم غذایی سبک و ساده و بدون کربوهیدرات یک حافظه عملکردی بالا را تأمین می کند.  به نظر می رسد استرس به طور عمده مسئول بدتر شدن عملکرد مغز است. از آنجایی که یوگا و مراقبه با استرس مزمن مبارزه می کنند، در جلوگیری از زوال عقل نقش مهمی دارند.

 

۶٫ اجتناب از مصرف توتون و تنباکو :

تحقیقات حاکی از آن است که سیگار کشیدن شدید و یکنواخت، خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد. اجتناب از دود تضمین سلامت قلب و عروق است که باعث تامین خون کافی برای مغز شما می شود.

 

۷٫ مصرف گیاهان آیورودا :

گیاهان آیورودا به درمان مشکلات حافظه و کلسترول کمک می کنند. این گیاهان روند رشد نورون را افزایش داده و اطلاعات مغز و حافظه را بهبود می بخشند.

۸٫ استفاده از روغن نارگیل :

روغن نارگیل حاوی چربی های سالم است که در بازسازی اعصاب و بازسازی ارتباطات مغز بسیار موثر است.  مصرف دو قاشق غذا خوری روغن نارگیل سه بار در روز برای درمان آلزایمر مفید است.

 

۹٫ عصاره دارچین :

آخرین تحقیقات در زمینه بیماری آلزایمر بخاطر دیابت  نوع III به دلیل اثرات مقاومت انسولین آن است. اما درست همانطور که عصاره دارچین برای دیابت نوع I و دیابت نوع II بسیار مفید است، همچنین در درمان بیماری دیابت نوع III مانند بیماری آلزایمر مفید است.

 

۱۰٫ ویتامین B، D و E :

کل گروه ویتامین B در پیشگیری و تاخیر در شروع آلزایمر بسیار مفید هستند.  ویتامین E نیز برای جلوگیری از از دست دادن حافظه موثر است. این ویتامین ها می توانند از طریق مکمل ها یا از طریق مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین B ، ویتامین D و ویتامین E در رژیم غنی شده تامین شوند.

 

۱۱٫ مصرف مواد معدنی :

آخرین تحقیقات نشان می دهد، مصرف اسید های چرب امگا ۳ به خصوص از طریق غذاهای دریایی  به شدت به مبارزه با زوال عقل کمک می کند.

 

۱۲٫ تقویت سیستم ایمنی :

یک سیستم ایمنی با عملکرد مطلوب بیشتر به سلولهای میکرو گلالی مغز کمک می کند تا به طور مساوی عمل کنند که باعث تأخیر در شروع بیماری آلزایمر می شود.

 

 

منبع : naturalfoodseries.com

مطالب پیشنهادی یک دکتر برای شما :

آلزایمر |ترفندهایی که باعث میشود از آلزایمر زودرس جلوگیری کنید.

همه چیز درباره ی بیماری آلزایمر

علل بیماری آلزایمر و راهکارهایی برای کمک به مبتلایان

 

 

ارسال شده در تاریخ 30 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , روانشناسی , سلامتی , مغز و اعصاب | 805 بازدید

درمان آلزایمر / آشنایی با ۱۲ درمان خانگی برای بیماری آلزایمر
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است