درمان آفت دهان | چگونه آفت دهان را با روش های طبیعی از بین ببریم؟

آفت دهان زخمی سطحی و خوش خیم است که معمولا در بافت نرم داخل دهان یا لب ها , زیر زبان و روی غشاء لثه به وجود می آید. معمولا اندازه ی آفت دهان از یک سانتی متر بیشتر نمی شود. امکان دارد قبل ایجاد آفت , دهانتان دچار سوزش یا خارش گردد. در این مطلب با درمان درمان آفت دهان آشنا شوید.

لازم به ذکر است آفت دهان به هیچ وجه مسری نیست .

 

درمان آفت دهان .

روش هایی که گفته میشود به درمان آفت دهان کمک کنید:

۱/ آلوئه ورا:

یک توپ پنبه ای را به ژل آلوئه ورا آغشته کنید و روی مناطقی از دهان که دچار درد و آفت شده قرار دهید(داخل لپ ها , ضایعات روی زبان و …)

۲/ چای دارچین:

یک و نیم فنجان آب را بجوشانید و یک تکه چوب دارچین یا نصف قاشق چایخوری پود دارچین به آبجوش بیفزایید.
منتظر بمانید تا پنج دقیقه روی حرارت کم دم بکشد. و بعد از صاف کردن یک قاشق چایخوری آب لیمو به آن بیفزایید و چند فنجان در روز از این چای بنوشید تا آفت دهانتان سریع تر بهبود پیدا کند.

۳/ سرکه سیب:

سرکه ی سیب سطحPHبدن شما را تنظیم میکند و از به وجود آمدن عفونت در دهان جلوگیری میکند.
برای این کار شما به ۲قاشق چایخوری سرکه سیب خام , نصف قاشق چایخوری نمک , ۱فنجان آب گرم احتیاج دارید.
ابتدا سرکه ی سیب و نمک را با هم ترکیب کنید و این ترکیب را به یک فنجان آب گرم بیفزایید و دهانتان را چند بار در روز به وسیله ی این ترکیب شستشو دهید.

درمان آفت دهان .

۴/ روغن نارگیل:

یک توپ پنبه ای را به روغن نارگیل آغشته کنید و پنبه را روی زبان و قسمت هایی از دهان که دچار آفت شده بمالید. این روش را دو تا سه بار در روز تا رسیدن به نتیجه تکرار کنید.

۵/ نمک:

یک قاشق چایخوری نمک را در یک فنجان آب گرم حل کنید و سپس دهانتان را با این محلول غرغره کنید و سپس آن را از دهانتان بیرون بریزید و تا رسیدن به نتیجه چند بار در روز این روش را تکرار کنید.

۶/ شیرین بیان:

نصف قاشق چایخوری عصاره ی شیرین بیان را با یک چهارم آب گرم ترکیب کنید و ۴بار در روز با استفاده از این دهانشویه دهانتان را بشوئید.
افرادی که از این روش استفاده میکنند در همان روز های ابتدایی علائم بهبود را مشاهده میکنند.

۷/ یخ:

مکیدن مکعب های کوچک یخ , زمانی که دچار آفت دهان شده اید باعث میشود سوزش و التهاب زخم کمتر شود , زیرا سردی یخ باعث میشود خون کمتری به آفت برسد و تورم آفت کمتر شود.

ارسال شده در تاریخ 8 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع داروها , درمان , دهان و دندان , طب سنتی | 771 بازدید

درمان آفت دهان | چگونه آفت دهان را با روش های طبیعی از بین ببریم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است