درد گردن و راه های مقابله با آن /راه‌های مبارزه با درد گردن

درد گردن یکی از شکایات شایع می باشد.گردن از پایه جمجمه شروع می شود و شامل هفت مهره کوچک است.

ستون فقرات گردن از وزن کامل سر شما که به طور متوسط حدود ۱۲ پوند است حمایت می کند. در حالی که ستون فقرات گردن می تواند سر  را تقریبا در هر جهت حرکت دهد. این انعطاف پذیری گردن را به درد و آسیب حساس می کند. حساسیت گردن ناشی از بخشی آسیب بیومکانیک است.

 

 

مقابله با درد گردن

فعالیت ها و رویدادهایی که بر روی بیومکانیک گردن تاثیر می گذارند عبارتند از :

استراحت طولانی، حرکت تکراری، حوادث، سقوط و ضربات به بدن و سر و سایش و پارگی روزانه. بسیاری از درمان های درد گردن بی فایده و مشابه با کمر درد هستند. هر ساله برای درمان درد گردن جراحی های غیر ضروری انجام می شود. جراحی فیوژن گردن به طور کلی نتایج بسیار بدی دارد . می تواند باعث درد و ناتوانی بیشتری شود.

بعضی از علل شایع درد گردن در اینجا آمده است:

آسیب و حوادث:

حرکت ناگهانی سر و گردن در هر جهت و “عقب نشینی” ناشی از آن در جهت مخالف به عنوان یک ضربه شلاق شناخته می شود. حرکت ناگهانی “شلاق” باعث آسیب به اطراف  بافت گردن و سر می شود.

این حرکت تهاجمی می تواند شکل طبیعی گردن را تغییر دهد. گاهی اوقات حتی چند ماه پس از حادثه باعث اختلال در عملکرد گردن شود. ماهیچه ها با سفت کردن خود به این امر واکنش نشان می دهند،

ایجاد خستگی عضلانی، می تواند باعث درد و سفتی در گردن شود.

ضربه شدید می تواند با آسیب به مفصل بین لگن، دیسک ها، رباط ها، عضلات و ریشه های عصب مرتبط باشد.

تصادفات اتومبیل شایع ترین علت حرکت شلاق است.

اختلالات دژنراتیو مانند استئوآرتریت، تنگی نخاعی و بیماری دیسک دژنراتیو به طور مستقیم بر ستون فقرات تاثیر می گذارد.

تنگی نخاعی جاده های عصبی کوچک در مهره ها، ریشه های عصبی را باریک و فشرده  می کند. ممکن است باعث درد گردن، شانه و بازو، و همچنین بی حسی شود.

بیماری دیسک دژنراتیو می تواند باعث کاهش کشش و ارتفاع دیسک بین لگن شود.

زندگی روزمره:

وضعیت بد، چاقی و عضلات ضعیف شکم اغلب باعث اختلال در تعادل ستون فقرات می شود.  تنش عاطفی باعث سفت و سخت تر شدن عضلات می شود. استرس موضعی می تواند درد مزمن گردن را با علائم گسترش به پشت و بازوها افزایش دهد.

در اینجا چند نکته برای پیشگیری از درد گردن را برای شما آورده ایم :

هرگاه  احساس درد در گردن داشتید، پیشانی خود را با کف دست کمی فشار دهید.

هنگام تلویزیون دیدن شانه‌هایتان را بالا و پایین کنید.

از بالش مناسب هنگام خواب استفاده کنید .

بالا تنه‌تان را تقویت کنید .

 

 

ارسال شده در تاریخ 8 ژوئن 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تناسب اندام , درمان , سلامتی | 950 بازدید

درد گردن و راه های مقابله با آن /راه‌های مبارزه با درد گردن
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است