درد زانو / درمان طبیعی برای کاهش درد زانو را در اینجا بخوانید.

اغلب افراد درد زانو را در برخی موارد در زندگی خود تجربه می کنند. ورزش و یا فعالیت های دیگر می تواند موجب فشار عضلانی، تاندونیت و آسیب جدی به رباط ها و غضروف شود. برای برخی افراد درد زانو می تواند بسیار شدید باشد و فعالیت های روزمره آن را محدود می کند.

درد زانو می تواند به یک ناحیه خاص زانو منتقل شود و یا در سراسر زانو پخش شود.

 

درد زانو .

 درد زانو شامل موارد زیر است:

 • استئوآرتریت: درد، التهاب و تخریب مفصل ناشی از انحطاط و بدتر شدن مفصل
 • تندینیت: تندینیس: هنگام صعود یا بالا رفتن از پله ها، این درد بسیار واضح خواهد بود. اگر این کارها را بدون درمان ادامه دهید بدتر خواهد شد
 • بریسیت: التهاب ناشی از تجویز مکرر یا آسیب زانو

 

علل شایع درد زانو :

 •  صدمات
 • آرتروز
 •  عفونت

 

علائم درد زانو چیست؟

 • تورم، گرما، قرمزی و کبودی نیز ممکن است باشد. شما ممکن است احساس کنید که زانوهای شما شل شده اند .
 • احساس می کنید که تورم و کبودی پس از آسیب دیدگی دیده می شود.
 • شما احساس درد، سفتی و تورم مفاصل دارید. گاهی اوقات ممکن است احساس درد در قفسه سینه داشته باشید.
 • علاوه بر درد زانو، ممکن است احساس درد در قفسه سینه و مشکل تنفس کنید. تب، تحریک پذیری یا درد در دهان نیز ممکن است ظاهر شود.

 

درمان های خانگی برای درد زانو :

افراد مبتلا به درد زانو به علت آرتریت زانو باید سبزیجات و میوه بیشتری بخورند.

بیماران باید متوسط ​​و در حدود ۳۰ دقیقه در روز ورزش کنند.اجتناب از ورزش هایی که فشار زیادی بر روی مفاصل زانو مانند والیبال، تنیس، فوتبال و غیره.

اگر اضافه وزن دارید باید ۵٪ از وزن بدن خود را از دست بدهید.

فشرده های سرد باید با کمتر از ۶ هفته مورد استفاده قرار گیرد.

افراد مبتلا به استئوآرتریت به طور کلی باید زنجبیل را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنند که ساده ترین راه برای پیشگیری از این بیماری است.

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

درمان درد پا / درمان خانگی برای درد پا با استفاده از عسل

آرتریت / درد خشکی مفصل یا آرتریت روماتوئید یا آرتروز چیست ؟

 

 

ارسال شده در تاریخ 2 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع دسته‌بندی نشده | 804 بازدید

درد زانو / درمان طبیعی برای کاهش درد زانو را در اینجا بخوانید.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است