داروهای مسکن و تب بر ، هر آنچه باید درباره داروهای مسکن و تب بر بدانید

اکثر مردم با داروهای مسکن و تب بر از جمله آسپرین و تایلنول آشنا هستند. این ها نام تجاری داروی رایج آ اس آ و استامینوفن می باشند. این داروها برای درمان درد و تب به کار می روند. آ اس آ خاصیت ضد التهابی دارد. اما خاصیت ضد التهابی استامینوفن کم است.

یکی از داروهای دیگر که می توان بدون نسخه از داروخانه خرید بروفن یا ایبوبروفن است.این دارو به همان دسته دارویی متعلق است. که آ اس آ تعلق دارد. این دسته دارویی ضد التهابی غیر استروئیدی خوانده می شود.

این دارو ها می توانند درد را رفع کنند. تب را کم کنند و التهاب را کاهش دهند. ممکن است فکر کنید این داروها بهترین هستند. چون هم درد را رفع می کنند و هم تب را کاهش می دهند. اما متاسفانه این دارو ها می توانند در بعضی از بیماران زخم معده، مشکلات کلیوی و کاهش گذرای پلاکت ایجاد کنند. برای کاهش مشکلات گوارش بهتر است این داروها پس از غذا خورده شوند.

 

 

داروهای مسکن و تب بر .

نکاتی درباره ی داروهای مسکن و تب بر :

آسپرین نباید به افراد زیر ۲۰ سال که بیماری ویروسی دارند تجویز شود زیرا می تواند بیماری کبدی به نام سندرم رای ایجاد کند. از این دارو می توان به تنهایی یا در کنار استامینوفن برای تب و درد در بیمارانی که به خوبی به استامینوفن جواب نمی دهند ، استفاده کرد.

 

به یاد داشته باشید ، هنگامی که از این داروها برای رفع درد یا کنترل تب استفاده می کنید. بیشترین موفقیت زمانی به دست می آید که دارو را در فواصل منظم استفاده کنید. اگر صبر کنید تا درد واقعا زیاد شود یا تب خیلی بالا رود. مدت زمان بیشتری طول می کشد ، تا علایم تحت کنترل درآیند.

در کودکان و نوزادان تب می تواند علامت یک بیماری جدی باشد. بنابراین حتمآ با پزشک مشورت کنید و درمان را بدون تجویز پزشک با این دارو ها انجام ندهید.

 

 

ارسال شده در تاریخ 12 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع داروها | 814 بازدید

داروهای مسکن و تب بر ، هر آنچه باید درباره داروهای مسکن و تب بر بدانید
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است