خواص بادمجان برای حفظ سلامتی بدن و پیشگیری از بیماری

بادمجان به عنوان سبزیجات دارای طیف منحصر به فرد از مزایای بهداشتی شناخته شده است، از جمله خواص بادمجان توانایی کمک به ساختن استخوان های قوی و جلوگیری از پوکی استخوان و کاهش علائم کم خونی است. بادمجان باعث بهبود سلامت قلب و عروق می شود و از سیستم گوارش نیز محافظت می کند. همچنین برای کاهش وزن ، کنترل دیابت، کاهش استرس، محافظت ی نوزادان از نقایص مادرزادی و حتی جلوگیری از سرطان مفید است.

 

 بادمجان

 

خواص بادمجان چیست ؟

کمک به هضم :

بادمجانها مانند بسیاری از سبزیجات دیگر منبع خوبی از فیبر رژیمی هستند که یک عنصر ضروری در رژیم غذایی متعادل هستند.  فیبر برای سلامت دستگاه گوارش و همچنین برای حرکت منظم روده ضروری است. فیبر همچنین ترشح آب و جذب مواد مغذی و پردازش مواد غذایی را تسهیل می کند.

فیبر همچنین با کاهش بیماری های قلبی نیز مرتبط است، زیرا کلسترول بد LDL را می کاهد ، که منجر به آترواسکلروز ، حملات قلبی و سکته مغزی می شود.

 

کاهش وزن :

افزایش فیبر غذایی به ۲۵ گرم در روز ممکن است به کاهش شیوع چاقی در سطح ملی کمک کند.

از آنجایی که بادمجان حاوی مقادیر کم چربی یا کلسترول است،  غذای بسیار سالم برای افرادی است که سعی در از دست دادن وزن و یا چاقی دارند.

 

 بادمجان

 

بهبود سلامت استخوان :

بادمجان برای افرادی است که در معرض خطر بالای تخریب استخوان و پوکی استخوان هستند ترکیبات موجود در بادمجان به کاهش علائم پوکی استخوان کمک میکند. بادمجان همچنین مقادیر قابل توجهی از آهن و کلسیم را که بر سلامت استخوان و قدرت کلی اثر می گذارد، تامین میکند. در نهایت، مقدار پتاسیم در بادمجان ها به جذب کلسیم کمک می کند و برای پوکی استخوان و سلامت استخوان مفید می باشد.

 

جلوگیری از کم خونی :

کمبود آهن ممکن است برای سلامتی کلی بسیار خطرناک باشد و می تواند به شکل کم خونی ظاهر شود. آنمی با سردرد و میگرن، خستگی، ضعف، افسردگی و سوء عملکرد شناختی مشخص می شود. بنابراین، خوردن غذاهایی با آهن زیاد می تواند با کم خونی مبارزه کند.  همچنین بادمجان غنی از مس، یکی دیگر از اجزای مهم گلبول قرمز (RBCs)، درست مثل آهن است. بدون این دو ماده معدنی، تعداد گلبول های قرمز در بدن کاهش می یابد، زیرا آنها به طور مداوم از بین می روند.

 

 بادمجان

بهبود عملکرد مغز :

بادمجانها منابع شگفت انگیز از مواد مغذی هستند که برای تقویت فعالیت های شناختی و سلامت روان عمومی شناخته شده اند. آنها نه تنها در مقابل فعالیت های رادیکال آزاد دفاع می کنند و بدن و مغز خود را از سموم و بیماری ها محافظت می کنند، بلکه جریان خون را به مغز می افزایند. با تحویل خون غنی از اکسیژن به مغز، آنها راه های عصبی را برای توسعه، تقویت حافظه و افکار تحلیلی تحریک می کنند. پتاسیم در بادمجان همچنین به عنوان یک وازودیلاتور و تقویت کننده مغز عمل می کند، به طور کلی، آنها قطعا باید “غذای مغزی” نامیده شوند.

 

مدیریت دیابت :

با توجه به محتوای فیبر بالا و مقادیر کم کربوهیدرات محلول ، بادمجان یک غذای ایده آل برای مدیریت دیابت است. خواص بادمجان آن را به عنوان تنظیم کننده فعالیت گلوکز و انسولین در بدن مفید می دانند. هنگامی که سطح انسولین پایدار است و بدن در معرض غوطه ور شدن شدید و قند خون نیست، بنابراین می توان از عوارض بالقوه خطرناک دیابت جلوگیری کرد.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : http://organicfacts.net

ارسال شده در تاریخ 10 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تناسب اندام , درمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 821 بازدید

خواص بادمجان برای حفظ سلامتی بدن و پیشگیری از بیماری
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است