خالکوبی / عوارض و مزایای پاک کردن خالکوبی با لیزر

حذف خالکوبی با لیزر یک روش است که در آن از لیزرهای قدرتمند استفاده می شود.  لیزر به طور عمیق در داخل پوست نفوذ می کند و قادر به تخریب دائمی ذرات جوهر در سلول هایی هستند رنگ مواد خالکوبی در آنجا وجود دارد.. انواع مختلفی از لیزرها وجود دارند که بسته به رنگ جوهر خال کوبی. برای پاک کردن خالکوبی استفاده می شوند.

روش برای حذف خال کوبی به ویژگی های خال کوبی و فرد بستگی دارد. اکثریت مردم نیاز به یک سری جلسات کوتاه تا حذف خال کوبی دارند، اگر چه تعداد دقیق جلسات را نمی توان پیش بینی کرد. معمولا ۵ تا ۱۰ جلسه لازم است، اما در برخی موارد ممکن است تا ۲۰ جلسه مورد نیاز باشد. بستگی به بسیاری از عوامل، مانند اندازه، رنگ، محل و سن خال کوبی دارد.

 

رفع خالکوبی

 

 

 مزایای پاک کردن خالکوبی با لیزر :

 • حذف خال کوبی با لیزر یک روش دائمی است که کاملا خال کوبی را از پوست حذف می کند.

 

خطر حذف خالکوبی با لیزر :

 • حذف کامل خال کوبی گاهی اوقات دشوار است، مخصوصا برای افرادی که پوست تیره رنگ دارند .
 • برخی از افراد ممکن است تغییرات بافت یا رنگ پوست خود را پس از درمان لیزر متوجه شوند.
 •  مجموعه ای از درمان ها می تواند بسیار پر هزینه باشد.
 • این روش همچنین می تواند ناراحت کننده باشد و ممکن است باعث احساس درد در ناحیه درمان شود. برای به حداقل رساندن درد ، تزریق بی حسی ممکن است قبل از درمان کمک کننده باشد.
 • علاوه بر این، نور لیزر دارای توان بالقوه برای آسیب رساندن به چشم و بر روی بینایی است.
 •  بعضی اوقات ممکن است باعث عفونت پوستی شود.

 

مراقبت های بعد از حذف خالکوبی :

 • مراقبت پس از حذف خال کوبی برای کاهش خطر ضروری است.
 • شستشو پوست به طور منظم در روزهای پس از لیزر توصیه می شود.
 • استفاده از پماد پالئولاتوم نیز می توانید در روند بهبودی پوست کمک کند.
 •  حدود یک هفته پس از هر جلسه، منطقه باید با یک باند استریل پوشانده شود.

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

لیزر موی زائد / آیا لیزر موی زائد باعث سرطان می شود.

لیزر ، نکاتی که قبل و بعد از لیزر باید رعایت کنید را بدانید.

آیا لیزرهای زیبایی بر زنان باردار تاثیر دارد؟

ارسال شده در تاریخ 26 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , درمان | 982 بازدید

خالکوبی / عوارض و مزایای پاک کردن خالکوبی با لیزر
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است