جلوگیری از افزایش وزن / راهی که به شما برای جلوگیری از افزایش وزن کمک میکند.

اگر شما در حال حاضر در محدوده وزن سالم هستید. یک قدم جلوتر از بقیه هستید. برای جلوگیری از افزایش وزن و حفظ وزن سالم،باید برنامه ریزی داشته باشید.

یا شاید شما اضافه وزن دارید اما هنوز آماده نیست تا وزن کم کنید. اگر این مورد باشد، جلوگیری از افزایش وزن برای شما یک هدف ارزشمند است.

 

راه های جلوگیری از افزایش وزن

 

وقتی  سن افراد بالا میرود. ترکیب بدن آنها به تدریج تغییر می کندو نسبت عضله کاهش می یابد و نسبت چربی افزایش می یابد. علاوه بر این، بعضی از افراد از لحاظ فیزیکی فعالتر میشوند و خطر افزایش وزن را کاهش میدهند.

خبر خوب این است که با انتخاب یک شیوه زندگی که شامل عادات غذا خوردن خوب و فعالیت بدنی روزانه می شود، می توان از افزایش وزن جلوگیری کرد. با جلوگیری از افزایش وزن، از بسیاری از بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی، سکته مغزی، دیابت نوع ۲، فشار خون بالا، استئو آرتریت و برخی از انواع سرطان جلوگیری می کنید.

 

انتخاب برنامه غذایی مناسب برای جلوگیری از افزایش وزن :

هدف این است که عادت به انتخاب غذاهای مغذی و سالم داشته باشید.  اگر هدف شما جلوگیری از افزایش وزن باشد، شما باید غذاهایی را انتخاب کنید که کالری مناسب را برای حفظ وزن شما فراهم کند. این امر بستگی به عوامل زیادی از قبیل قد، وزن، سن، جنس و سطح فعالیت فرد دارد.

 

جلوگیری از افزایش وزن .

 

حرکت کنید!

علاوه بر یک برنامه غذای سالم، یک شیوه زندگی فعال، به شما در حفظ وزن کمک می کند. با انجام  فعالیت فیزیکی بیشتر در روز، مقدار کالری مورد نیاز بدن افزایش می یابد.

اگرچه فعالیت بدنی جزء جدایی ناپذیر از مدیریت وزن است، فعالیت بدنی منظم می تواند خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های مزمن را کاهش دهد و می تواند بدن شما را سالم و قوی نگه دارد.

 

 

منبع : cdc.gov

مطالب پیشنهادی یک دکتر برای شما :

راه های چاق شدن |برای افزایش وزن چه نوشیدنی هایی بخوریم؟

ترفندهای کاهش وزن | آشنایی با ۱۱ استراژدی کاهش وزن

سریع ترین راه کاهش وزن ، راه های ایمن و سریع کاهش وزن

ارسال شده در تاریخ 29 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تناسب اندام | 814 بازدید

جلوگیری از افزایش وزن / راهی که به شما برای جلوگیری از افزایش وزن کمک میکند.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است