جراحی اسلیو معده / خطرات  جراحی اسلیو معده برای بانوان

افرادی که بیماری‌های زمینه ای نظیر کم خونی ، بیماری التهابی کرون و آسم شدید دارند. یا بیمارانی که از داروهای ضد التهابی غیراستیروئیدی مانند ایندومتاسین استفاده می‌کنند. به دلیل آنکه به زخم های حاشیه ای معده مستعد هستند. به جای آنکه تحت عمل بای پس معده قرار گیرند. بهتر است جراحی اسلیو معده  شوند.

جراحی اسلیو معده ، در چه کسانی قابل انجام است ؟

  • این عمل در افرادی  که BMI بالای ۳۵ داشته باشند وحجم ودفعات غذای مصرفی آنها زیاد باشد. قابل انجام است .
  • همچنین در افرادی که BMI بالای ۵۰ یعنی چاقی سوپر دارند.، جهت کاهش وزن مناسب تا انجام مرحله دوم عمل یعنی عمل سوئیچ اثنی عشر، ویا هر عمل مناسب دیگری این عمل قابل انجام است.

 

خطرات جراحی اسلیو معده

 

خطرات  جراحی اسلیو معده برای بانوان :

بانوانی که تحت عمل جراحی اسلیو معده به منظور رفع چاقی قرار گرفته اند، در معرض خطر افزایش مشکلات تغذیه ای هستن، چرا که:

۱ .ترکیباتی همچون کلســیم و آهن، در PH اســیدی معده به مراتب بهتر مورد جذب قرار می گیرند، اما در این بیماران با توجه به نوع عمل جراحی انجام شده، معمولا شاهد کاهش ترشح اسید و اختلال در جذب عنصرهای فوق خواهیم بود. بنابراین این بیماران حتما باید مکمل هایی همچون اسید سیتریک و ویتامین D مصزف کنند.

۲ .برای جذب ویتامین B12 ،حضور عنصری با نام فاکتور داخلی ساخته شده توسط معده ضروری می باشد، اما در این بیماران متاسفانه باز هم خبری از حضور کافی ویتامین B12 نمی باشد.

۳ . این بیماران، تنها قادر به دریافت مقادیر کمی غذا آن هم در وعده های منقســم می باشــند.حتما به فکر انجام یک مشاوره ی تغذیه ای برای دریافت میزان کافی پروتئین باشید.

توجــه توجه:

در اولین ویزیت بــارداری بانوانی که تحت عمل جراحی اسلیو معده قرار گرفته اند، موظف به انجام مجموعه اقدامات زیر می باشند.

  •  اندازه گیری سطح ویتامین B12 ،در اولین ویزیت بارداری
  •  تجویــز مکمــل روزانه ی ویتامین B12  ۵۰۰mcg

 

ارسال شده در تاریخ 3 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , سلامتی | 1,006 بازدید

جراحی اسلیو معده / خطرات  جراحی اسلیو معده برای بانوان
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است