تزریق بوتاکس / با موارد منع مصرف تزریق بوتاکس آشنا شوید.

تزریق بوتاکس نوعی تزریق زیبایی است. در آن سم بوتولیوم را وارد پوست می کنند. عضلات فعال صورت را فلج می‌کند.  این درمان برای افرادی که بر اثر اخم و حرکات عضلات صورت دچار چروک‌های متوسطی شده‌اند. مناسب است . اما این درمان زیبایی عوارضی هم دارد . اما این کار برای همه ی افراد  مناسب نمی باشد.  پیشنهاد میکنم این پست را هم خودتان بخوانید و هم دوستانتان را از مطالب مربوط به آن مطلع کنید! در این پست شما را با موارد منع مصرف بوتاکس آشنا میکنم.یا به عبارت دیگر چه کسانی نباید بوتاکس بزنند.

 

منع تزریق بوتاکس

 

موارد منع مصرف تزریق بوتاکس :

  • افرادی که به هر دلیلی به بوتاکس حساسیت نشان داده اند. هرگز نباید مجددا” بوتاکس تزریق کنند.
  • چنانچه به هر دلیل در محل مورد نظر برای بوتاکس عفونت وجود دارد. هم تزریق بوتاکس ممنوع است. و باید تزریق تا بهبود عفونت به تعویق بیافتد.
  • افرادی با اختلال در بلع یا تنفس. خصوصا چنانچه متقاضی بوتاکس برای زیبایی گردن خود هستند. نیز بهتر است از این کار صرف نظر کنند.
  •  افراد مبتلا به بیماری هایی مثل میاستنی گراویس. که باعث ضعف پیشرونده عضلانی می شود. نیز باید از  بوتاکس بر حذر داشت.
  • زنان باردار و مادران شیرده نباید بوتاکس کنند.
  • افرادی که دچار اختلالات عصبی-عضلانی هستند.
  • افرادی که دچار بیماری‌های قلبی می باشند.
  • افرادی که به بوتاکس آلرژی دارند. متاسفانه روشی برای تشخیص این آلرژی وجود ندارد و احتمالی است که همیشه باید در نظر داشت.

 

به طور کلی درمان بوتاکس درمان بی‌ضرری است. و برای اکثر افراد هیچ خطر و مشکلی به وجود نمی‌آورد . اما افرادی هستند که این درمان برایشان خطرناک است.  و نباید آن را انجام دهند. اگر جزو گروه های ذکر شده نیستید.  و سن شما بین هجده تا هفتاد سال است.  با تشخیص پزشک تزریق بوتاکس منعی ندارد.

کسانی باید تزریق بوتاکس انجام دهند. که واقعا به آن نیاز دارند. تزریق بوتاکس برای نوجوانی که چین و چروکی ندارد و بیشتر به هوای بالا کشیدن ابرو یا تغییر چهره می آید، درست نیست.

ارسال شده در تاریخ 1 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع داروها , زیبایی , سلامتی | 903 بازدید

تزریق بوتاکس / با موارد منع مصرف تزریق بوتاکس آشنا شوید.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است