بوی بد دهان ؛ درمان های خانگی برای رفع بوی بد دهان

بوی بد دهان ، نفس بد، همچنین به عنوان هالیتوز شناخته می شود، شرم آور است و می تواند به میزان اعتماد به نفس شما آسیب برساند. بوی بد دهان ممکن است به دلایل مختلفی مانند خوردن غذاهای چرب، سیگار کشیدن، دهان خشک، شرایط پزشکی، بیماری لثه و شرایط سینوسی باشد. با این وجود، علت اصلی نفس بد، باکتری هایی است که در پشت زبان شما یا بین دندان های شما ایجاد می شود. حفظ سلامتی دهان و دندان برای کنترل این امرضروری است.

مصرف روزانه کافی آب در طول روز نیز برای حفظ تنفس تازه ضروری است. به علاوه، پس از خوردن غذا، آب را در اطراف دهان خود چند ثانیه نگه دارید. این باعث می شود که ذرات غذایی بین دندان های شما خارج شوند و دهان را تمیز کنند.

در اینجا ۵ درمان خانگی برای بوی بد دهان وجود دارد.

بوی بد دهان ؛ درمان های خانگی برای  رفع بوی بد دهان

بوی بد دهان ؛ درمان های خانگی برای رفع بوی بد دهان

۱٫رازیانه

رازیانه به عنوان خوش بو کننده دهان عمل می کند که به کنترل بوی بد دهان می انجامد. همچنین دارای خواص ضد میکروبی است که با باکتری ها در دهان مبارزه می کند.

یک قاشق غذاخوری رازیانه را به آرامی بخورید تا  تولید بزاق را تحریک کنید. شما همچنین می توانید چای رازیانه را چند بار در روز بخورید. برای تهیه این چای، یک یا دو قاشق چای خوری بذرهای رازیانه را در یک فنجان آب گرم ۵ تا ۱۰ دقیقه دم کنید.

 

۲٫ دارچین

دارچین حاوی آلدهید سینامیک، یک روغن اسیدی است که نه تنها نفس بد را کاهش می دهد، بلکه باعث کاهش میزان باکتری ها در دهان شما می شود.

یک قاشق چایخوری پودر دارچین را در یک فنجان آب جوش بریزید.

هل را به آن اضافه کنید.

دهان را با آن شستشو دهید.

 

۳٫میخک

میخک دارای خواص ضد باکتریایی میباشد که در از بین بردن بوی بد دهان موثراست.

ساده ترین روش این است که چند قطعه گل میخک را به طور کامل بجوید. باعث می شود بوی بد دهان در چند دقیقه برطرف شود.

همچنین می توانید چای گل میخوید. یک قاشق چای خوری گل میخک را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید و آن را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه بجوشانید. چای را دو بار در روز استفاده کنید.

 

۴٫ جعفری

جعفری حاوی کلروفیل است که می تواند بوی بد را خنثی کند.

نوشیدن یک فنجان جعفری تازه مفید است.  همچنین می توانید این گیاه را در سرکه شستشو دهید و سپس آن را کاملا بجوید .

 

۵٫آب لیمو

درمان بوی بد دهان با آبلیمو برای بسیار آسان است. محتوای اسیدی لیمو مانع رشد باکتری ها در دهان شما می شود. علاوه بر این، بوی قوی و دلپذیر آن، بوی بد را رفع می کند.

فقط یک قاشق غذاخوری آب لیمو را در یک لیوان آب بریزید و دهان خود را با آن بشویید. شما همچنین می توانید کمی نمک را به آن اضافه کنید و سپس از آن استفاده کنید. این راه حل به حل مشکل خشکی دهان کمک میکند و یکی از دلایل اصلی رفع بوی بد دهان است .

 

بیشتر بخوانید :

دلایل ایجاد تلخی دهان و راه کارهای جلوگیری و درمان این عارضه

ارسال شده در تاریخ 23 آوریل 2018 توسط نسرین ولی خانی با موضوع درمان | 1,246 بازدید

بوی بد دهان ؛ درمان های خانگی برای رفع بوی بد دهان
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است