بهبود خلق و خو | برای بهبود خلق و خو چه مواد غذایی بخوریم؟

متاسفانه در جامعه ای که امروزه زندگی میکنیم با پیشرفت تکنولوژی شاهد به وجود آمدن تغییراتی در خلق و خو افراد هستیم که این مسئله موجب آسیب رساندن به سلامت افراد میشود. رژیم غذایی نقش مهمی در بهبود خلق و خو افراد دارد. آیا تا به حال فکر کرده اید برای بهبود خلق و خو چه مواد غذایی بخوریم؟

 

بهبود خلق و خو

 

برای بهبود خلق و خو چه مواد غذایی بخوریم؟

۱/ آجیل خام:

آجیل خام , موجب افزایش سطح سروتونین میشود. آجیل با توجه به اینکه غنی از موادمعدنی است میتواند احساس اضطراب و افسردگی را در شما کاهش دهد اگر روز خود را با آجیل شروع کنید میتوانید انرژی زیادی را در طول روز داشته باشید.

 

۲/ اسفناج:

مغز شما نیاز به تولید دوپامین دارد. اسفناج حاوی ویتامینBمیباشد که سرشار از فولات است و میتواند در تولید دوپامین موثرباشد. هنگامی که دوپامین در بدن انتشار پیدا کند شما میتوانید احساس خوبی داشته باشید.

 

 

۳/ ماست یونانی:

ماست یونانی حاوی باکتری های خوب است که در سلامتی روده های شما موثر است. شما میتوانید ماست یونانی را به همراه دانه های چیا به عنوان صبحانه مصرف کنید.

 

بهبود خلق و خو

۴/ ماهی قزل آلا:

محققان دریافته اند که ماهی هایی که دارای امگا۳هستند میتوانند در تقویت روح و روان موثر باشند. همچنین اسیدهای چرب امگا۳ به کاهش اضطراب و افسردگی کمک میکنند شما برای این منظور میتوانید ماهی قزل آلا و یا سالمون را به رژیم غذایی خود بیفزایید.

 

۵/ تخم مرغ:

مردم معمولا تخم مرغ را برای صبحانه در سراسر جهان میخورند. تخم مرغ غنی از پروتئین و کربوهیدرات میباشد که میتواند به اکتیو بودن شما در طول روز کمک کند.

 

بهبود خلق و خو

 

۶/ توت ها:

این میوه ی کوچک غنی از آنتی اکسیدان ها میباشند که میتوانند در سلامت شما موثر باشند. توت ها به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک میکنند و در بهبود عملکرد شناختی موثر هستند. تحقیقات نشان داده است خوردن انواع توت در صبح باعث کاهش تنش در فرد میشود که به دلیل وجود آنتوسیانیدین ها است که باعث کاهش تعداد هورمون های استرس در بدن میشود.

 

۷/ مرغ:

مرغ و انواع گوشت میتواند به افزایش مقدار سروتونین در بدن کمک کند. سروتونین (Serotonin)مسئول احیای سیستم عصبی میباشد که میتواند به شدت در تغییر خلق و خوی شما موثر باشد.

 

 

۸/ گوجه فرنگی گیلاسی:

این گوجه فرنگی ها حاوی آنتی اکسیدان هستند که به کاهش التهاب کمک میکنند. التهاب میتواند خلق و خو را تغییر دهد. شما میتوانید با افزودن این گوجه فرنگی ها به سالاد یا دیگر مواد غذایی از فواید آن بهره ببرید.

 

بهبود خلق و خو

۹/ شکلات تیره:

شکلات های تیره دارای آنتی اکسیدان هایی هستند که میتوانند اندروفین را در بدن تحریک کنند و به محض اینکه این فرایند کامل شود احساس خوبی خواهید داشت. توصیه میشود هنگامی که نوساناتی در خلق و خوی شما به وجود می آید سه قطعه شکلات بخورید.

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 22 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , روانشناسی | 902 بازدید

بهبود خلق و خو | برای بهبود خلق و خو چه مواد غذایی بخوریم؟
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است