نقرس ؛ با درمان های خانگی برای تسکین درد نقرس آشنا شوید

نقرس یک بیماری متابولیک ناشی از اسید اوریک بیش از حد در خون است که اغلب موارد موجب تورم، التهاب، احساس سوختگی و بحران شدید و درد می شود. این معمولا بر روی مفاصل و در پاها و زانو رخ می دهد. علاوه بر درمان به موقع پزشکی، ممکن است درد شدید ناشی از حملات نقرس با برخی از محصولات طبیعی کاهش یابد . اگر شما نیاز به یافتن راه حل های موثر دارید، مطالب زیر را بخوانید :

نقرس ؛ با درمان های خانگی برای تسکین درد نقرس آشنا شوید

سودا بی کربنات

هنگامی که با حمله نقرس مواجه می شوید که در آن درد در مفصل بسیار شدید است، بی کربنات سودا می تواند راهی عالی برای تسکین درد باشد. این محصول باعث انحلال کریستال اسید اوریک وجلوگیری از احتباس مایع ورفع اختلالات خاص این بیماری شود. نصف قاشق چای خوری بیکربنات سدیم را در یک لیوان آب اضافه کنید، خوب مخلوط کنید و قبل از خواب بخورید. با اینکار علائم نقرس کم خواهد شد.

 

سرد کردن منطقه درد

تقریبا ۱۵ دقیقه یک بسته یخ یا سرد را به طور مستقیم بر روی مفصل قرار دهید.

 

دم اسب

این گیاه دارویی به عنوان یک تمیزکننده طبیعی میباشد ، بنابراین درمان طبیعی خوبی برای درمان بیماری هایی مانند روماتیسم، آرتریت و نقرس است. این گیاه باعث از بین بردن اسید اوریک بیش از حد از طریق ادرار و کاهش درد به علت خواص ضد التهابی میشود . کمی از این گیاه را با آب مخلوط و دم کنید سپس بگذارید سرد شود و یک فنجان از آن را بنوشید.

 

کرفس

عصاره کرفس یکی از مؤثرترین مواد طبیعی برای مبارزه با درد ناشی از بیماری هایی مانند نقرس و روماتیسم است. به طور خاص تاکید شده است که دانه های کرفس دارای توانایی کاهش سطح اسید اوریک در خون و همچنین ایجاد یک اثر ضد التهابی قوی هستند. برای امتحان این درمان خانگی، رژیم غذایی کم اسید اوریک برای بیماران مبتلا به نقرس ضروری است .تغییر در رژیم غذایی شما ضروری است تا از بدتر شدن بیماری جلوگیری شود و از بروز درد زیادی جلوگیری نکنید.

 

آب گیلاس

آب گیلاس به عنوان یک جایگزین عالی برای کاهش اسید اوریک و جلوگیری از حملات نقرس می باشد.

 

بیشتر بخوانید :

بیماری نقرس یا تورم مفاصل ؛ چه راهکاری برای جلوگیری از این بیماری پیشنهاد می شود؟

ارسال شده در تاریخ 22 آوریل 2018 توسط نسرین ولی خانی با موضوع درمان , سلامتی | 1,089 بازدید

نقرس ؛ با درمان های خانگی برای تسکین درد نقرس آشنا شوید
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است