با بیماری آپاندیسیت ، علت ، علایم و درمان گیاهی آن آشنا شوید

آپاندیسیت به علت التهاب آپاندیس، یک لوله بافتی سه و نیم اینچ است به وجود می آید. این لوله از روده بزرگ گسترش می یابد و آنتی بادی هایی تولید می کند. اگر دچار التهاب شود، فرد باید جراحی انجام دهد تا فورا آپاندیس را حذف کند. اگربه درستی درمان نشود، مواد عفونی ازآن به حفره شکم وارد می شود که ممکن است به پریتونیت (التهاب صفاق ) منجر شود. پریتونیت زمانی به وجود می آید که  التهاب لانه حفره شکم  را درگیر کند .پریتونیت ممکن است عواقب بدی را به همراه داشته باشد و باید به سرعت با آنتی بیوتیک ها درمان شود.

با بیماری آپاندیسیت ، علت ، علایم و درمان گیاهی آن آشنا شوید

علل آپاندیسیت:

در اکثر موارد علل آپاندیسیت ناشناخته است . در اغلب موارد انسداد آپاندیس (یک انسداد در آپاندیس به علت مدفوع خشک و سفت ویا وجود تومور در ناحیه یا ضربه و تروما و پیچش یا تورم غدد لنفاوی) باعث آپاندیسیت شود.انسداد ممکن است به علت عفونت باشد و باعث ایجاد تورم در پاسخ به هر گونه عفونت در بدن باشد.

 

علائم آپاندیسیت

آپاندیس در سمت راست پایین شکم قرار دارد، اما درد آپاندیسیت ممکن است از وسط شکم شروع شود . در ۲۴ ساعت اول بروز آن علایم اتفاق می‌افتد، اما خطر پارگی پس از گذشت ۴۸ ساعت از شروع علایم افزایش می‌یابد

درد ناخوشایند در نزدیکی ناحیه  فوقانی شکم که به سمت پایین سمت راست شکم حرکت می‌کند و تیز می‌شود این اولین علامت آپاندیسیت است.

تهوع یا استفراغ

از دست دادن اشتها

تورم شکم

تب با ۹۹ تا ۱۰۲ درجه فارنهایت

ناتوانی در عبور گاز

گرفتگی شدید

درد در عبور ادرار

یبوست یا اسهال همراه با گاز

 

علائم آپاندیسیت در کودکان

کودکان درد را در کل شکم خود بیان می کنند. کودکان ۲ ساله و کوچک‌تر اغلب علایم آپاندیسیت را به صورت استفراغ، نفخ شکم یا تورم نشان می‌دهند. کودکان و نوجوانان بیشتر احتمال دارد که حالت تهوع، استفراغ، درد سمت راست پایین شکم را تجربه کنند.

 

تشخیص آپاندیسیت:

تشخیص آپاندیسیت ممکن است گمراه کننده باشد. علائم این بیماری مبهم یا بسیار شبیه سایر بیماری ها می باشد ، بیماری هایی مانند مشکلات کیسه صفرا، عفونت مثانه یا مجاری ادراری، بیماری کرون، التهاب معده ، عفونت روده و مشکلات تخمدان.

آزمایشات زیر معمولا برای تشخیص آپاندیسیت انجام می شود.

معاینه رکتوم ،معاینه شکم برای تشخیص التهاب ،آزمایش ادرار ، آزمایش خون ، سی تی اسکن ، سونوگرافی

 

درمان آپاندیسیت:

این وضعیت با جراحی به نام آپاندکتومی درمان می شود. این درمان استاندارد برای درمان آپاندیسیت است. اکثر جراحی ها برای از بین بردن آپاندیس است به طوری که هیچ ترسی از پارگی آپاندیس وجود نخواهد داشت. اگر احتمال پاره شدن  وجود داشته باشد، جراحی فوری برای درمان آن ضروری است.

 

درمان های خانگی:

بعضی از داروهای خانگی برای درمان آپاندیسیت در زیر آورده شده است

مصرف میوه ها و سبزیجات کمک می کند تا موکوس و دیگر سموم از بین برود و از بدن دفع شود.

مصرف یک قاشق چای خوری چای سبز به طور منظم سیستم گوارش را پاک می کند.

خوردن سیر مانع از تورم آپاندیس میشود

نوشیدن روزانه مقدار زیادی آب به داشتن یک آپاندیس سالم کمک می کند تا سموم را از بین ببرد

مصرف چغندر قند و آب میوه نیز مفید است .

 

بیشتر بخوانید :

آدنوم چیست؛ چه تفاوتی با سرطان دارد و چگونه تبدیل به سرطان می شود؟

ارسال شده در تاریخ 22 آوریل 2018 توسط نسرین ولی خانی با موضوع درمان , سلامتی | 951 بازدید

با بیماری آپاندیسیت ، علت ، علایم و درمان گیاهی آن آشنا شوید
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است