اسپاسم عضلانی چیست ؟ درمان های طبیعی برای اسپاسم عضلانی

گرفتگی عضلات مسئله ای  است که بر شیوه زندگی افراد تاثیر می گذارد. اسپاسم عضلانی باعث ایجاد درد شدید می شود که تا ۱۵ دقیقه طول می کشد. نیاز به مراقبت های پزشکی فوری برای تسکین درد وجود ندارد،اما کارهایی را می توانید  در خانه برای کاهش درد انجام دهید .

 

اسپاسم عضلانی چیست

 

اسپاسم عضلانی چیست ؟

اسپاسم عضلانی معمولا شامل عضلاتی است که از آنها بیش از حد کار کشیده می شود. شروع درد شدید عضلانی به صورت انقباض می باشد. اغلب اسپاسم پس از چند ثانیه خود به خودی حل میشود، اما ممکن است چندین دقیقه یا بیشتر طول بکشد. معمولا افرادی که تحت تاثیر گرفتگی عضلات قرار می گیرند نیاز به کشیدن عضلات درگیر را دارند. این کار باعث کاهش گرفتگی می شود. با گرفتگی گرمایی، اسپاسم عضلانی ممکن است چند دقیقه تا چند ساعت پس از فعالیت طول بکشد.

 

علل اسپاسم عضلانی :

 1. استفاده بیش از حد از عضله
 2. آمادگی ناکافی قبل از ورزش شدید
 3. در بعضی موارد، اسپاسم ممکن است ناشی از آسیب مستقیم به عصب هایی باشد که عضلات شما را کنترل می کنند.
 4. وضعیت بد و آسیب در ستون فقرات شما می تواند اعصاب را فشرده و موجب سیگنال تقسیم شده به عضلات شما شود.
 5. به غیر از فعالیت بدنی، اسپاسم ها به دلیل مسائل داخلی رخ می دهد.
 6. رژیم های خاص، شرایط پزشکی و انتخاب شیوه زندگی می توانند بر سلامت عضلانی شما تأثیر بگذارند.
 7. شایعترین مسائل که باعث اسپاسم می شود، کمبود الکترولیت ها و گردش خون ضعیف است.
 8. دهیدراتاسیون یکی دیگر از علل اسپاسم است. اگر آب کافی مصرف نکنید و یا دیورتیک مصرف کنید، ماهیچه ها ممکن است مایعاتی که برای حفظ سلامتی نیاز دارند ندارند.

 

درمان های طبیعی برای اسپاسم عضلانی :

 1. کشش  و گرم کردن عضلات قبل و بعد از ورزش
 2. هنگامی که یک اسپاسم رخ می دهد، می توانید منطقه آسیب دیده را برای تسکین درد ماساژ دهید .
 3. نوشیدن مقدار زیادی آب آب آشامیدنی می تواند به این کمک کند که از کمبود آب بدن جلوگیری شود. که اغلب باعث درد عضلانی می شود.
 4. استفاده از گرما ،  گرما می تواند به کاهش درد ناشی از اسپاسم کمک کند.
 5. بعد از اینکه حرارت را اعمال کردید باید از کمپرس سرد استفاده کرد و بخش اعظم درد از بین خواهد رفت.
 6. مصرف ویتامین ها می تواند به شما در جلوگیری از گرفتگی عضلات در طول روز کمک کند.

 

 

مطالب پیشنهادی :

چرا عضلات پس از وزنه زدن درد می گیرند؟

تقویت عضلات پا با ورزش

 

ارسال شده در تاریخ 20 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تناسب اندام , داروها , درمان , سلامتی , طب سنتی | 962 بازدید

اسپاسم عضلانی چیست ؟ درمان های طبیعی برای اسپاسم عضلانی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است