استفاده از آویشن برای تحریک رشد مو و درمان شوره سر

آویشن یک بوته همیشه سبز معطر و یک گیاه مخصوص آشپزخانه است. همچنین برای خواص دارویی خود مشهور است. برگ، گل و روغن آن حاوی مقادیر قابل توجه خواص درمانی است.

در قرون وسطی اروپا، آویشن در زیر بالش برای کمک به خواب گذاشته میشد. در قرون وسطای اروپایی،  اغلب زیر بالش قرار داده میشد تا خواب را بهبود بخشد و از کابوس جلوگیری کند. یونانیان باستان، آویشن تازه خود را در حمام های خود قرار میدادند تا استرس رفع شود، جنگجویان از چای آن برای بهبود استقامت فیزیکی استفاده می کردند.

 

طبق گفته دانشمندان دانشگاه علوم پزشکی بابل، آویشن، گیاه تسکین دهنده درد است که در حقیقت بهتر از ایبوپروفن است ، مخصوصا در مورد کاهش درد قاعدگی.

 

 آویشن

 

مزایای آویشن برای سلامتی و زیبایی چیست :

 آکنه را رفع میکند –

خواص ضد باکتری این گیاه ، آن را به یک کشنده موثر باکتری تبدیل می کند. روغن نارگیل و روغن آویشن را در ظرف کوچک مخلوط کنید. مخلوط را به صورت خود بمالید تا باکتری هایی که باعث آکنه می شوند درمان شوند.

 

 آویشن

 

رشد مو را تحریک میکند –

آویشن مواد مغذی قدرتمندی را به فولیکول های موی که برای رشد موهای سالم ضروری هستند ارائه می دهد. همچنین گردش خون را به پوست سر می دهد که رشد را تشویق می کند. مخلوط روغن این گیاه و روغن نارگیل را روی پوست سر بمالید . این درمان موهای شما را براق می کند.

 

 آویشن

 

قارچ پا را درمان می کند –

آویشن دارای خواص ضد قارچی است که یک درمان موثر برای قارچ پا است.  چند قطره روغن آن را به آب گرم اضافه کنید و تا زمانی که قارچ از بین برود، پا را هر روز در آن خیس کنید.

 

 آویشن

 

سلامت قلب را بهبود میبخشد  –

روغن آویشن میتواند از ایجاد بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری کند. روغن همچنین به عملکرد مناسب دریچه های قلب کمک میکند و فشار خون را کاهش می دهد و قلب را تقویت می کند.

 

 آویشن .

 

 بی خوابی را درمان میکند –

اگر مشکلی در خواب دارید، سعی کنید  از چای آویشن استفاده کنید. گیاه دارای خواص آرام بخش است که می تواند اضطراب را کاهش دهد و حالت روحی را بهبود بخشد.

 

بوی بد دهان را از بین میبرد –

آویشن به علت خواص ضد باکتری و ضد عفونی کننده آن یک عنصر محبوب در محصولات دهانشویه است. استفاده منظم از آویشن، دهان شما را سالم نگه می دارد و احتمال ایجاد حفره و ژنژیویت را کاهش می دهد.

 

تیم ترجمه یک دکتر

منبع : naturallivingideas.com

ارسال شده در تاریخ 21 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع دسته‌بندی نشده | 949 بازدید

استفاده از آویشن برای تحریک رشد مو و درمان شوره سر
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است