استراتژی هوشمند برای چربی سوزی و روش هایی برای بهبود سرعت آن

در این مقاله هیچ رژیم سخت غذایی یا تمرینات ورزشی چربی سوزی ارایه نمیشود. در اینجا برای  شما ۱۰ استراتژی هوشمند برای چربی سوزی بدن ارایه داده ایم. یک استراتژی هوشمند برای چربی سوزی به شما کمک میکند تا هم چربی بدن را کاهش یابد و هم هیچگاه برنگردد.

استراتژی هوشمند برای چربی سوزی

اولین استراتژی هوشمند برای چربی سوزی استفاده از چربی برای سوختن چربی است. ۵۰ درصد خانم ها گفته اند پس از یک دوره شش ماهه کاهش وزن مجددا وزن اضافه کرده اند. بیش از یک چهارم گفته اند که چندین بار رژیم را قطع کرده اند. خیلی ها بخاطر نمی آورند که چند بار رژیم را قطع کرده اند. برای کاهش وزن صحیح و بی بازگشت باید از روش های علمی ثابت شده پیروی کنید.

استراتژی هوشمند برای چربی سوزی

چربی خوب یا چربی قهوه ای :

جدا باور کنید که چربی ، چربی را میسوزند. همانطور که در غذا بیش از یک نوع چربی وجود دارد، در بدن انسان نیز بیش از یک نوع چربی وجود دارد. چربی سفید همان چربی بد است که شما از ان پرهیز میکنید. نوع دوم ، چربی قهوه ای است که کالری میسوزاند. به گفته دکترسایپس (Aaron M. Cypess) ۸۰% از بزرگسالان در بدنشان چربی قهوه ای دارند. وی دارای دکترای  داروسازی و استاد یار در مرکز دیابت ژوسلین و مدرسه دارویی هاروارد است. (Joslin Diabetes Center and Harvard Medical School).

 

چربی سفید در رگ ها تجمع کرده موجب انسداد رگ و سکته قلبی میشود. همچنین چربی سفید در اطراف قلب و روده ها جمع شده و احتمال سکته را بسیار افزایش میدهد. چربی قهوه ای در مقابل یک چربی خوب بسیار توانمند است زیرا در میتوکوندری ذخیره میشود. میتوکوندری قسمتی از سلول است که تولید گرما میکند. وقتی میتوکوندری فعال میشود یک مقدار به کوچکی دو انس چربی قهوه ای میتواند میزان ۲۰% از کالری بدن شما را بخورد. در حالی که چربی سفید کالری غذا را در خود ذخیره میکند چربی قهوه ای کالری چربی سفید و غذا را می سوزاند.

 

چربی سفید در زنان در اطراف ران و شکم وجود دارد و در مردان در کمربند شکم جمع میشود.تجمع و بقای چربی قهوه ای در زنان بیشتر از مردان است. چربی قهوه ای در دوران نوزادی در اطراف کتف نوزاد وجود دارد که تولید حرارت میکند. دمای بدن نوزاد را کنترل و حفظ میکند. هرچه سن بالاتر برود چربی قهوه ای منفعل تر میشود. با کاهش فعالیت چربی قهوه ای چربی سفید کمتری را به حرارت تبدیل می شود.

چربی قهوه ای را فعال کنید 

عامل بسیار موثر در افزایش فعالیت چربی های قهوه ای ورزش و تمرین مداوم است. ورزش کردن یکی از بهترین روشها است برای اینکه چربی قهوه ای را مجددا بکار بیاندازید. در مطالعات، محققان در انیستیتو سرطان دانا فاربر هاروارد کشف کرده اند که  ورزش کردن هورمون های ایریسین را آزاد میکند. این هرمون چربی سفید را به چربی قهوه ای تبدیل میکند. یک استراتژی هوشمند برای چربی سوزی، نرمش به مدت نیم ساعت در روز و پنج روز در هفته است که موجب سوختن چربی ها می شود.

مصرف ویتامین دی D:

دومین استراتژی هوشمند برای کاهش چربی مصرف ویتامین دی D است. دریافت ویتامین های روزانه کمک بزرگی در کاهش وزن میکند. یک مطالعه در دانشگاه مینسوتا Minnesota نشان داده است که افرادی که برنامه کاهش وزن با میزان دریافت بیشتر ویتامین D را شروع کرده اند بیشتر وزن کم کرده اند. در مقابل افرادی که میزان دریافت ویتامین D کمتری داشته اند کمتر وزن کم کرده اند. تحقیق دیگری نشان داده است که ویتامین D ، در بالابردن تاثیرات مفید و موثر لپتین  ظاهر میشود. لپتین هورمونی است که سیگنال سر بودن را به مغز میفرستد.

دریافت روزانه ویتامین دی D از غذای روزانه بسیار سخت است. استاد یار Shalamar Sibley پیشنهاد میدهد که قرص مکمل  غذایی ویتامین D3 را روزانه دریافت کنید.

منبع : fitnessmagazine

وب سایت یک دکتر 

 

ارسال شده در تاریخ 28 ژانویه 2018 توسط آرزو بنی طالبی دهکردی با موضوع تناسب اندام | 1,112 بازدید

استراتژی هوشمند برای چربی سوزی و روش هایی برای بهبود سرعت آن
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است