ازدواج / موارد ضروری قبل از ازدواج را در اینجا بخوانید.

همواره از شنیدن واژه ازدواج موجی از شادی و هیجانات آن مثل، جشن، حلقه، نامزدی و …از ذهن ما می گذرد، امّا خوب، مراسم عروسی تنها مثل رویایی شیرین یک شبه تمام می شود و بعد از آن چیزی که بسیار مهم است . کیفیت زندگی مشترک زوجین در روزهای آینده است.

 

ازدواج

 

قبل از ازدواج حتما مطالب زیر را مد نظر قرار بدید:

۱. اگر از نظر اعتقادی اختلاف زیادی دارید و یکی یا هر دوی شما در حال تلاش برای متقاعد کردن طرف مقابل برای پذیرش اعتقاد خودشه، در این حالت برای شما بسیار آسیب زا خواهد بود.

۲. هدف اصلی  ارضاء میل جنسی نیست، اما طرف مقابل باید جذابیت جنسی نسبی برای شما داشته باشد.

۳. همخوانی شخصیت ها را حتما با مشاوره پیش از ازدواج چک کنید. در صورت عدم همخوانی، شما در آینده با مشکل جدی مواجه خواهید شد.

۴. اگر احساس کردید که بزرگترها دارن خطوط اصلی رابطه شما رو ترسیم می کنند، و تصمیم گیرنده اصلی در موارد اساسی هستند، لازمه که این مساله با مشاوره اصلاح بشه و قدرت تصمیم گیری رو مجددا کسب کنید.

۵. اگر مسائل جدی دارید که موجب اختلاف شماست و یا اینکه یکی از طرفین پرخاشگر هست، ازدواج، قبل از اصلاح چنین رفتارهایی با کمک روانشناس، به شدت آسیب زا خواهد بود.

۶. اگر احساس کردید در یک محدوده سنی حتما باید با توجه به انتظارات جامعه ازدواج کنید، با این طرز فکر، ریسک آسیب رو بالا می برید.

۷. اگر در شرف ازدواج هستید، اما همچنان به فرد دیگری فکر می کنید، ازدواج فعلی شما آسیب جدی خواهد دید.

۸. اگر احساس علاقه ای به طرف مقابل هنوز در شما ایجاد نشده، بدونید که اگر این رابطه رو بدون علاقه به ازدواج برسونید، زندگی شما تحت آسیب های جدی قرار داره. علاقه بعد ، در موارد بسیاری اصلا به وجود نخواهد آمد.

 

ارسال شده در تاریخ 18 ژوئن 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع روانشناسی | 848 بازدید

ازدواج / موارد ضروری قبل از ازدواج را در اینجا بخوانید.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است