کاشت مو ، روش‌های انجام ،خطرات و انتظارات ما از آن

کاشت مو

آنچه از کاشت مو انتظار داریم

برای اکثر ما یکی از معیارهای سلامتی و جوانی داشتن موی خوب است. برای بسیاری از افراد هنگامی که موهای خودشان را از دست داده اند، آیتم کاشت مو می تواند برای داشتن ظاهر مناسب گزینه مناسبی باشد.

در این جا در مورد آنچا که در طول و بعد از جراحی پیش می آید صحبت می کنیم.

پیوند مو یا کاشت مو چیست؟

نوعی جراحی است که مو را جابجا می کند تا بتوان منطقه ای که موهای نازک دارد یا بدون مو  است، را پر کرد. پزشکان از سال ۱۹۵۰ این پیوند را در ایالات متحده انجام می داده اند، اما تکنیک های انجام آن، در سال های اخیر تغییرات زیادی کرده اند.

فرایند کاشت مو

معمولا در ابتدا، جراح پوستتان را پاک و تمیز می کند و داروی بی حسی را به پشت سر شما تزریق می کند.

پزشک شما یکی از دو روش برای پیوند را انتخاب خواهد کرد: جراحی نوار فولیکولی (FUSS) یا استخراج فولیکولر (FUE).

در روش  FUSS، جراح یک نوار از پوست ۶ تا ۱۰ اینچ را از پشت سر شما بر می دارد. آن قسمت را کنار می گذارد و پوست سر را بخیه می کند. این ناحیه بلافاصله توسط موهای اطراف آن پنهان می شود. بعد، تیم جراح نوار پوستی را که از پشت سر برداشته است به ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ پیاز کوچک تقسیم می کند، که هر کدام آن دارای یک یا چند مو است. تعداد و نوع پیوندی که دریافت می کنید به نوع مو، کیفیت، رنگ و اندازه منطقه ای که در آن پیوند دریافت می کنید، بستگی دارد.

اگر روش FUE را انجام می دهید، تیم جراح پوست پشت سر را می تراشد. سپس، دکتر فولیکول های مو را یکی پس از دیگری از پوست خارج می کند. این منطقه با نقاط کوچکی که موهای موجود را پوشش می دهد، بهبود می یابد.

پس از این مرحله، بقیه مراحل در هر دو روش یکسان هستند. پس از انجام پیوند، جراح آن قسمت را تمیز می کند و ناحیه ای را که در آن موها قرار است کاشته شوند بیحس می کند و با چاقوی جراحی یا سوزن سوراخ ها و یا شکاف هایی ایجاد می کند و هر یک از پیوندها را در یکی از حفره ها قرار می دهد. او احتمالا از تیم پزشکی برای کاشتن پیوند کمک خواهد گرفت. بسته به اندازه پیوندی که دریافت می کنید، این روند حدود ۴ تا ۸ ساعت طول می کشد. اگر بعد از مدتی موهای خود را از دست دادید یا فکر می کنید که موهای ضخیم تری می خواهید داشته باشید، ممکن است بعدا نیاز باشد که از یک روش دیگر استفاده کنید.

انتظارات و بهبودی پس از جراحی

پس از جراحی پوست سر شما ممکن است بسیار حساس و نازک باشد که شاید تا چند روز طول بکشد. جراح شما ممکن است بگوید یک یا دو روز سر شما باند پیچی باشد. همچنین احتمالا آنتی بیوتیک یا داروی ضد التهابی را برای چند روز برای شما تجویز کند. اکثر افراد پس از ۲ تا ۵ روز قادر به بازگشت به سرکار خود هستند. در عرض ۲ تا ۳ هفته پس از جراحی موهای پیوند شده خواهند ریخت، اما پس از چند ماه شما شاهد رشد موهای جدیدی خواهید بود. اکثر افراد پس از ۶ تا ۹ ماه ، ۶۰% رشد موهای جدید را خواهند دید. برخی از جراحان استفاده از ماینوکسیدیل را پس از کاشت مو برای تاثیر بیشتر توصیه می کنند، اما اثرات آن دقیق مشخص نیست.

خطرات و هزینه درمان

قیمت کاشت و پیوند مو به میزان زیادی بستگی به وسعت قسمتی که مو کاشت می شود، بستگی دارد و اکثر بیمه ها آن را پوشش نمی دهند. همان طور که هر نوع جراحی خطرات و عوارض خود را دارد، در این مورد هم برخی خطرات مانند عفونت و خونریزی وجود دارد. همچنین امکان ریزش مو یا رشد موی غیر طبیعی نیز وجود دارد. در زمانی که موهای جدید شروع به رشد می کنند، برخی افراد دچار التهاب یا عفونت در فولیکول های موی خود می شوند که فولیکولایتز نامیده می شود. آنتی بیوتیک ها می توانند به بهبود مشکل کمک کنند. همچنین ممکن است برخی از موهای اصلی در ناحیه ای که کاشت صورت گرفته دچار ریزش شود؛ که البته اغلب اوقات دائمی نیست. قبل از کاشت مو با پزشک خود در این خصوص صحبت کنید و این که چقدر بعد از جراحی چقدر مشکل موی شما بهبود پیدا می کند. او می تواند به شما کمک کند که تصمیم بگیرید که آیا کاشت مو گرینه مناسبی برای شما است یا خیر.

منیع: webmd

 

ارسال شده در تاریخ 31 مارس 2018 توسط ریحانه هاشمی با موضوع درمان , دسته‌بندی نشده , زیبایی | 1,107 بازدید

کاشت مو ، روش‌های انجام ،خطرات و انتظارات ما از آن
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است