آشنایی با بدترین غذاها برای دندان های شما که آسیب زننده هستند.

ما در این مجله قصد داریم شما را با بدترین غذاها برای دندان ها آشنا کنیم که باعث آسیب جدی به دندان میشوند . در ادامه با ما باشید.

 

 بدترین غذاها برای دندان.

 

آشنایی با بدترین غذاها برای دندان :

غذاهای اسیدی :

اگر یک لیوان آب پرتقال در صبح بخورید مینای دندان های خود را از بین می برید. اسیدهای موجود در مرکبات مینای دندان را مختل می کنند و باعث آسیب برگشت پذیر می شوند. محققان دریافته اند که آب لیمو و آب گریپ فروت بدترین غذاها برای دندان هستند. محققان دریافتند که آب پرتقال از بدترین غذاها برای دندان است و سختی مینا را ۸۴ درصد کاهش می دهد.

اگر نمی توانید نوشیدنی های مورد علاقه خود را کنار بگذارید، بعد از مصرف آن بلافاصله دندانتان را با آب بشویید.

همچنبن به نکات زیر توجه کنید.

قبل از مصرف آب لیمو، دندان هایتان را تمیز نکنید.
آب لیمو را با آب رقیق کنید.
بعد از نوشیدن آب لیمو دهان را با آب جوش بشویید.
بعد از نوشیدن آب لیمو، حداقل ۳۰ دقیقه صبر کنید سپس مسواک کنید.

 بدترین غذاها برای دندان

 

نان سفید :

از مصرف نان سفید بخاطر کالری و کربوهیدرات های زیاد اجتناب کنید.  بعد از جویدن نان ، آنزیم های آن به شکر تبدیل می شوند و در معرض دندان ها قرار می گیرند و باعث آسیب به دندان می شوند.

 

ترشی :

سرکه در ترشی، که به آنها می دهد از بدترین غذاها برای دندان است . زیرا حاوی محتوای اسیدی است. اگر نمی توانید ترشی را ترک کنید، دهان خود را بلافاصله بعد از خوردن ترشی بشویید.

 

 بدترین غذاها برای دندان

 

میوه های خشک :

اگر میوه خشک می خورید، به سلامتی دندان ها لطمه می زنید. میوه های خشک از بدترین غذاها برای دندان ها هستند. زیرا حاوی شکر هستند و باکتری های مضر در دهان ما از شکر تغذیه می کنند.  میوه های خشک شده اغلب در دندان های شما گیر کرده و باکتری های بیشتری را به مهمانی دعوت می کنند. بهترین کار برای حفظ سلامت دندان این است که از میوه های تازه استفاده کنید.

 

مترجم یک دکتر

منبع : draxe.com

ارسال شده در تاریخ 9 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع دهان و دندان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 732 بازدید

آشنایی با بدترین غذاها برای دندان های شما که آسیب زننده هستند.
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است