آسپرین برای درمان چه بیماری هایی استفاده می شود . ( به غیر از درمان سردرد)

آسپرین یکی از داروهایی است که به طور گسترده مورد استفاده قرار میگیرد. هر وقت کسی شکایت از درد (ملایم تا متوسط)، تب  یا یک میگرن دارد از آسپرین برای تسکین استفاده میکند .  همچنین می تواند به جلوگیری از سکته های مغزی و حملات قلبی کمک کند.

آسپرین دارای مزایای ضد التهابی و ضد درد است.

از این دارو می توان برای مقابله با بسیاری از مشکلات فراتر از بیماری های معمول استفاده کرد که در این مطلب به آنها می پردازیم.

 

آسپرین

 

احتیاط مصرف آسپرین :

برای افراد زیر ۱۶ سال توصیه نمی شود.
زنان باردار یا شیردهی قبل از مصرف آسپیرین باید با دکتر خود مشورت کنند.

 

روش ۱: زخم کلوئید :

کلوئید، رشد بیش از حد براق از بافت اسکار است که معمولا به وسیله آسیب یا زخم جراحی ایجاد می شود.

آسپرین شامل اسید سالیسیلیک است که خواص قوی ضد التهابی دارد و می تواند به کاهش لایه های کراتین اضافی بر روی پوست و کاهش اندازه سلول ها کمک کند.

 • ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو را به ۲ یا ۳ قرص آسپیرین اضافه کنید.
  خوب مخلوط کنید تا قرص حل شود.
  منطقه آسیب دیده را بشویید و خمیر را روی آن بمالید.
  شما می توانید این درمان ۲ بار در روز استفاده کنید.

 

آسپرین

روش ۲: زخم های سزارین :

خوشبختانه یک راه حل ساده وجود دارد که می توانید از جای باقی مانده زخم های سزارین  خلاص شوید . این راه حل ارزان قیمت است و بسیار موثر است.

 • ۲ تا ۳ تکه قرص آسپیرین را به آب اضافه کنید تا له شود.
  سپس مخلوط را با استفاده از یک سواب پنبه ای روی زخم  اعمال کنید.
  از این درمان ۲ بار در روز استفاده کنید.

 

روش ۳: سندرم پای بی قرار :

این روش هیچ پشتوانه علمی ندارد، اما تعدادی از مردم ادعا می کنند که آسپرین در کاهش نشانه های سندرم پای بی قرار بسیار موثر است.

قبل  از خواب، ۲ قرص آسپرین مصرف کنید.

آسپرین

روش ۴: گزش عنکبوت :

خواص ضد التهابی آسپیرین در کاهش تورم و خارش ناشی از نیش عنکبوت موثر است . آسپرین همچنین باعث تسکین سموم میشود.

 • ۲ یا ۳ قرص آسپرین و ۱ قاشق غذا خوری آب را مخلوط کنید.
  این خمیر را در منطقه آسیب دیده اعمال کنید.

مترجم یک دکتر

منبع : fabhow.com

 

ارسال شده در تاریخ 7 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع داروها | 893 بازدید

آسپرین برای درمان چه بیماری هایی استفاده می شود . ( به غیر از درمان سردرد)
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است